Microsoft oznámil, že Outlook bude pre platformu Mac zadarmo bez nutnosti predplatného Microsoft 365 či licencie k MS Office.

Spoločnosť naposledy redizajnovala Outlook pre Mac v roku 2020, aby bol v súlade s dizajnovým jazykom a technológiami dostupnými v operačnom systéme macOS. Populárny e-mailový klient tak podporoval natívne notifikácie, widgety, funkciu Handoff medzi Macmi a iOS zariadeniami a iné vychytávky uľahčujúce prácu s aplikáciou. Outlook je po novom optimalizovaný pre beh na čipoch Apple Silicon M1 aj M2 a čoskoro pridá ikonu do menubaru pre rýchly prístup k niektorým funkciám a bude podporovať funkciu Focus (Sústredenie).

Krok Microsoftu uvoľniť Outlook pre jablčných používateľov zadarmo prichádza v dobe, keď je aplikácia vo verzii pre Windows v polovici veľkého redizajnu. Spoločnosť plánuje zlúčiť Outlook pre Windows a aplikáciu Windows Mail do jedného e-mailového klienta. Nový jednotný Outlook bude v podstate Outlook.com vo forme progresívnej webovej aplikácie (PWA) a bude dostupný taktiež zadarmo. Outlook pre Mac sa dá stiahnuť z Mac App Store.

Zdroj