Sme na začiatku posledného štvrťroka tohto roka a niektorí výrobcovia smartfónov ešte využijú poslednú šancu na uvedenie top modelu.

Samozrejme, nebude to spoločnosť OnePlus. Je to preto, že tu sa už plne sústredia na vlajkové lode na budúci rok. Hovoríme o telefónoch série OnePlus 10, o ktorých sa už začínajú objavovať prvé zvesti na internete. Všetko je však zatiaľ v rovine špekulácií, pretože na akékoľvek odhady alebo potvrdené správy je ešte priskoro. Tento model sme spomínali už počas prázdnin v súvislosti s renderovanými obrázkami, ktoré naznačovali, ako by mohol OnePlus 10 Pro vyzerať. A práve s touto koncepciou vzbudil veľkú pozornosť kruhový modul hlavného fotoaparátu. Dizajnéri sa údajne inšpirovali analógovým fotoaparátom Hasseblad z roku 1957. Či bude finálny hlavný fotoaparát skutočne vyzerať takto, nevieme, ale podľa aktuálnych informácií určite nebude zlý.

Leakeri už teraz tipujú, že OnePlus v tomto nadchádzajúcom modeli zlepší najmä teleobjektív. Z klasického zoomového snímača sa údajne stane periskopový snímač s päťnásobným optickým priblížením. To neznie zle, ale opäť musíme zdôrazniť, že v tejto chvíli ide o odhady. Okrem toho leakeri neuvádzajú žiadne iné snímače v module. A tiež nevieme, ako je na tom OnePlus po integrácii do Oppo s partnerstvom s Hasselblad. Tá by sa čisto teoreticky mohla podieľať na optike fotoaparátu. V každom prípade by sa OnePlus 10 Pro mohol stať prvým telefónom spoločnosti s periskopovým snímačom fotografií. Svoju úlohu by mohlo zohrať aj spojenie so spoločnosťou Oppo alebo spolupráca so spoločnosťou Hasselblad.

Zdroj