V utorok sa firma stala najhodnotnejšou spoločnosťou na svete.

Akcie amerického výrobcu čipov stúpli o 3,6% a dosiahli celkovú trhovú hodnotu 3,34 bilióna dolárov, čím prekonali Microsoft a Apple. Firma zvýšila ceny svojich akcií o 170% v roku 2024, čo je veľký nárast po pozitívnej správe za prvý štvrťrok tohto roka. Akcie sa od konca roku 2022 zvýšili deväťnásobne, čo súvisí s rastúcou popularitou generatívnej umelej inteligencie.

NVIDIA má asi 80% trhu s AI čipmi používanými v dátových centrách, čo je dôležitý biznis pre OpenAI, Microsoft, Alphabet, Amazon, Meta a ďalších, komentovala CNBC. Štvrťročná správa ukázala, že príjmy z dátových centier vzrástli o 427% oproti minulému roku, čo predstavuje asi 86% celkových tržieb. NVIDIA je spoločnosť, ktorá je často spájaná s grafickými kartami a čipmi pre hráčov.

Pôvodne sa výrobca pokúsil predávať čipy na ťažbu kryptomien a predplatné na cloudové hranie, ale nakoniec našla svoj nový smer vo svete umelej inteligencie. Forbes nedávno uviedol, že spoluzakladateľ a CEO Nvidia Jensen Huang je teraz 11. najbohatším človekom na svete s čistým majetkom 117 miliárd dolárov.

Zdroj