Najnovší herný telefón Nubia Red Magic 5G prichádza na svetlo sveta so zrejme najpôsobivejšími vlastnosťami, aké sme zatiaľ mohli vidieť. Ponúkne lákavý dizajn, absolútne nekompromisnú výbavu a displej s najvyššou obnovovacou frekvenciou na trhu. Koľko bude stáť a dostane sa k nám?

Herná zabijak s bezkonkurenčnou výbavou

Prednú stranu tvorí 6,65″ Full HD+ AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, ktorý je sprevádzaný samplovacou frekvenciou 240 Hz, zaisťujúcou bezproblémovú interakciu a herný zážitok na novej úrovni. Ide o prvý mobilný telefón s displejom s týmito parametrami.

Na zadnej strane sú tri fotoaparáty. Ten hlavný môže ponúknuť rozlíšenie 64 MPx. Dopĺňa ho 8 MPx širokouhlý fotoaparát a výbavu fotoaparátov zakončuje 2 MPx makro kamerka. Okrem fotoaparátov sa tu nachádza aj čítačka odtlačkov prstov. A nebol by to správny herný mobil, keby nedisponoval RGB panelom. Pre úplnosť dodajme, že na prednej strane sa nachádza 8 MPx kamerka.

Qualcomm Snapdragon 865 a až 16 GB pamäť RAM

Nubia Red Magic 5G je poháňaná najnovším čipom od Qualcommu – Snapdragon 865 podporujúcim konektivitu 5G. Ten bude môcť využívať buď 8, 12 alebo dokonca až 16 GB operačnej pamäte. Dočkáme sa aj UFS 3.0 úložiska dosahujúceho priestoru až 256 GB. Mobil sa môže pochváliť vysoko sofistikovaným systémom aktívneho chladenia vzduchom, ktorý podľa slov výrobcu dokáže znížiť teplotu procesora až o 18 °C. Chladenie sa tiež naštartuje, keď sa mobilný telefón nabíja, aby sa predišlo prehrievaniu a zabezpečila sa vysoká rýchlosť nabíjania.

Samotná kapacita batérie činí 4500 mAh a možno ju nabiť cez rýchle 55 W nabíjanie. Ďalšiu hernú funkciu predstavujú senzory nachádzajúce sa na bokoch telefónu, ktoré ponúknu samplovaciu frekvenciu 300 Hz. V mobile sa môžeme stretnúť s OS Red Magic, ktorý je postavený na Androide 10. Medzi ďalšie rysy telefónu patrí pripojenie WiFi 6, jack na slúchadlá a nastavenie mikrofónu pre čo najlepší záznam zvuku. Red Magic 5G sa nám predstaví vo farebných variantoch Cyber Neon, Mars Red a čiernom. Globálneho vydania telefónu sa podľa dostupných informácií dočkáme na konci apríla.

Zdroj: GSMa