iPad mini vyzerá v porovnaní s najnovšími iPadmi Air a iPadmi Pro staro a Apple to vie.

Už nespočetnekrát sme počuli, že sa pracuje na redizajne najmenšieho tabletu a dnes to presne potvrdzuje nová správa, ktorá nám zároveň ukazuje, ako bude ďalší model vyzerať. Všimnite si, že nejde o uniknuté rendery, ale sú skonštruované na základe zmesi schém, súborov CAD a praktických obrázkov, ktoré boli vytvorené od základu v záujme ochrany zdrojov.

Ako môžete vidieť, ďalší iPad mini pôsobí veľmi podobným dojmom ako iPad Air. V skutočnosti vyzerá ako jeho zmenšená verzia Domovské tlačidlo konečne zmizlo, čo umožnilo zúžiť rámčeky a v skutočnosti bude mať nový iPad mini takmer identické rozmery ako starý: rozdiel na výšku aj na šírku sú nepatrné 3 mm.

A napriek tomu sa doň zrejme zmestí väčšia obrazovka. Pripravovaný model má rozmery 206×138×6 mm, takže hrúbka zostáva nezmenená. Boky sú pritom ploché ako v prípade iPadu Air. Snímač odtlačkov prstov je zabudovaný v podlhovastom tlačidle napájania a reproduktory boli „výrazne vylepšené“. Zmizol konektor Lightning, čím sa uvoľnilo miesto USB-C.

Zdroje uvádzajú, že nový iPad mini sa bude ponúkať v striebornej, čiernej a zlatej farbe. Bude mať podporu pre novšiu, menšiu variáciu ceruzky Apple Pencil a tablet bude poháňať čipset Apple A14. K dispozícii bude verzia s 5G konektivitou a k uvedeniu na trh by malo konečne dôjsť ešte pred koncom tohto roka.

Zdroj