Život futbalistov môže byť vďaka novému DashTag-u jednoduchší ako kedykoľvek predtým. Len si predstavte svet, kde môžete vytvoriť adekvátne hracie pole pre súťažiacich hráčov futbalu. Športovci akéhokoľvek veku, úrovne či zázemia by mali rovnakú možnosť zlepšiť svoje schopnosti a plniť si svoje sny. A s DashTagom môžu byť takéto sny veľmi hmotnou skutočnosťou.

DashTag buduje svetovú športovú komunitu tým, že ponúka technologickú platformu amatérskym tímom, hoci dosiaľ bola vyhradená len pre profesionálnych hráčov. Spoluzakladatelia spoločnosti a platformy Epco Berger, Cliff de Roode a Dirk van den Berg chcú vďaka svojej vášni priniesť ambicióznym hráčom futbalu výberovú skúsenosť. DashTag vyvinul „The Dash“ – prvý futbalový tracker zameraný na hráča. Ten každému futbalistovi ponúka štatistiky jeho individuálnych výkonov, monitoruje progres a ponúka možnosť informácie zdieľať s priateľmi, trénermi alebo spoluhráčmi. Zariadenie tak v prípade cieľavedomých futbalistov môže ovplyvniť aj ich ponuky pre futbal, napríklad na tejto stránke. Osobné dáta sú synchronizované s aplikáciou DashTag a ponúkajú okamžitý prístup k osobným štatistikám hneď po zápase alebo tréningu. Mierami sú tempo, agilita, sila a výdrž.

Kľúčovými možnosťami zariadenia je nositeľný snímač dostupný v rôznych farebných prevedeniach; prehľadné štatistiky podobné tým, ktoré vytvára FIFA; detailné monitorovanie a zaznamenanie výkonu minútu po minúte a vysoko presné meranie vrátane pomalších, stredných a vysoko intenzívnych šprintov. So zariadením DashTag môžu hráči počítať s monitorovaním ich vlastného fyzického progresu, zdieľať ich výkonnostné údaje a dokonca i posilňovať svoj profil v prípade, ak by chceli hrať za nejaký tím. Tým totiž môže byť tento profil poskytnutý a môže zvýšiť šance hráča dostať sa do nejakého klubu akejkoľvek úrovne. DashTag vytvára štatistiky na princípe štatistík v hre FIFA. Prehľad je teda veľmi jednoduchý a používateľsky prístupný. Po hre si môžu hráči dáta stiahnuť do ich obľúbenej platformy, a to len pár sekúnd od ukončenia hry. V praxi to znamená, že futbaloví hráči budú k svojim výkonom bližšie ako kedykoľvek predtým, a to len vďaka noseniu jednoduchého príslušenstva. V zásade je táto platforma použiteľná nielen pri samotnom futbale, ale aj pri mnohých iných športových aktivitách. Ako uvádzajú vývojári, môže ísť napríklad aj o fitness, silový tréning či beh a zariadenie vám aj z takéhoto typu športu poskytne všetky informácie, ktoré budete potrebovať na to, aby ste sa mohli ďalej zlepšovať.