NordVPN tento rok vydá dve nové riešenia pre kybernetickú bezpečnosť – NordLocker o ktorej sme už predtým informovali a NordPass, ktorá bude mať k dispozícii celý rad funkcií, ktoré zabezpečia, že heslá budú čo najbezpečnejšie.

NordPass si zapamätá a automaticky uloží všetky heslá, automaticky vyplní online formuláre a umožní ukladať súkromné ​​poznámky. Nový nástroj navyše vygeneruje silné heslá na mieste. NordPass bude podporovať hlavné operačné systémy, ktoré ponúkajú rozšírenia prehliadača, ako aj natívne mobilné a desktopové aplikácie. Je pritom vytvorený pomocou najnovších bezpečnostných postupov a priemyselných štandardov, pričom využíva výkonné šifrovanie Advanced Encryption Standard (AES-256-GCM) s Argon2 pre odvodenie kľúčov a okrem toho bude mať nový nástroj šifrovací proces s nulovými znalosťami, ktorý zabezpečí maximálnu bezpečnosť.

V súčasnosti NordPass prechádza internými stresovými testami. Očakáva sa, že prvá beta verzia bude vydaná tento rok na jeseň. Registrácia na skorý prístup je teraz k dispozícii na oficiálnych stránkach spoločnosti NordPass. Pripomeňme, že NordVPN je dôveryhodné online riešenie ochrany osobných údajov a bezpečnosti, ktoré používa viac ako 12 miliónov používateľov internetu na celom svete. Ponúka vojenské šifrovanie s pokročilými riešeniami ochrany osobných údajov a je uznávaný najvplyvnejšími technickými stránkami a špecialistami na bezpečnosť IT.

„Šifrovanie s nulovými znalosťami znamená, že vlastníte kľúč k svojim heslám. V čase, keď sa vaše údaje dostanú na naše servery, je to už šifrované vo vašom zariadení, čo znamená, že nemáme žiadne vedomosti o položkách uložených vo vašom trezore. Vaše heslá by sme nemohli vidieť, aj keby sme chceli,“ vysvetľuje Marty P. Kamden, CMO spoločnosti NordVPN. Ako sme už informovali, spoločnosť nedávno tiež predstavila NordLocker. Ide o šifrovací nástroj, ktorý zabezpečí súbory uložené na počítači používateľa alebo v cloude s end-to-end šifrovaním. Očakáva sa, že prvá beta verzia tohto produktu bude vydaná tento rok v júli.