Vyzerá to tak, že spoločnosť HMD Global pripravila ďalšiu aktualizáciu na Android 12, tentoraz pre smartfón Nokia XR20 uvedený na trh v lete minulého roka s operačným systémom Android 11.

Na Twitteri začínajú prichádzať správy od používateľov z Fínska, ktorí dostali vytúženú aktualizáciu na najnovšiu verziu mobilného operačného systému spoločnosti Google. Nové zostavenie má označenie V2.300 a zdá sa, že sa už šíri vzduchom aspoň v niektorých častiach Európy. Po inštalácii bude vaša Nokia XR20 pracovať so systémom Android 12 s úrovňou bezpečnostnej záplaty z marca 2022, ktorá je ešte niekoľko dní aktuálna.

Okrem toho by ste mali očakávať všetky nové vychytávky, ktoré Google do Androidu 12 pribalil minulý rok. Ako zvyčajne, majte na pamäti, že môže ísť o postupné zavádzanie, takže môže trvať niekoľko dní (alebo dokonca týždňov), kým sa oznámenie objaví na všetkých zariadeniach Nokia XR20 vo voľnej prírode. Ak nemáte neobmedzené mobilné dátové pripojenie, odporúčame vám tiež stiahnuť aktualizáciu pomocou Wi-Fi.

Zdroj