Štyri aktualizácie Google máp, ktoré používateľom pomôžu preskúmať národné parky USA.

Po návšteve 24 zo 63 národných parkov USA možno zistiť, aké obohacujúce môže byť objavovanie prírody – či už ide o vychádzky do prírody s deťmi, alebo o vychutnávanie úžasných výhľadov na dlhých túrach s priateľmi. Po všetkých týchto výletoch tiež poznať niektoré problémy, ktoré sú spojené s plánovaním dobrodružstiev v prírode – napríklad hľadanie najlepších východísk na trasy alebo najbližších verejných toaliet. Tento mesiac prichádzajú do služby Google Maps v systémoch iOS a Android štyri nové aktualizácie, ktoré používateľom pomôžu nájsť potrebné informácie, keď sa vydajú do národného parku – a to všetko na jednom mieste. Vďaka týmto aktualizáciám bude všetko od hľadania cesty po parku až po objavovanie aktivít, ktoré možno robiť, keď tam budete, ako prechádzka ružovou záhradou.

S pomocou komunity môžete rýchlo identifikovať najobľúbenejšie miesta v parku – napríklad atrakcie, kempy, návštevnícke centrá a trasy. Povedzme, že máte záujem navštíviť Yellowstonský národný park. Vyhľadajte park a zobrazia sa hlavné fotografie kľúčových atrakcií, napríklad Old Faithful. Ťuknutím na ktorúkoľvek z fotografií sa zobrazia ešte podrobnejšie informácie (napríklad videá a recenzie) od ľudí, ktorí tam už boli, takže sa môžete rozhodnúť, či ju pridáte do svojho programu a naplánovať si výlet, ktorý bude zaujímavý. Na mapách firma zvýrazní najobľúbenejšie atrakcie parku, aby používateľom pomohli objaviť veci, ktoré môžu vidieť a robiť.

Trasy v parkoch sa teraz dajú ľahšie objaviť. Pri vyhľadávaní chodníka zvýrazníme na mape celú jeho trasu namiesto jediného špendlíka, takže možno ľahko zistiť, kde sa začína a končí a ako vyzerá trasa. Uvidíte recenzie a fotografie od komunity – napríklad od miestneho sprievodcu Jeremyho z Colorada, publikujúceho fotografa prírody, ktorý navštívil viac ako 30 národných parkov USA. A na povrch sa dostanú užitočné informácie od komunity, napríklad o aký typ trasy ide, aká je jej náročnosť a či je vhodnejšia na beh, chôdzu alebo bicyklovanie. Vyhľadávanie bohatých informácií o chodníkoch pomocou recenzií, fotografií a videí od ľudí, ktorí tam už boli, je jednoduchšie ako predtým.

Keď si už vyhliadnete miesta, ktoré chcete vidieť, a trasy, ktoré chcete zdolať v parku, mapy pomôžu dostať sa tam pomocou presnejších pokynov. Koncom tohto mesiaca uvidíte vstupy do parku zvýraznené priamo na mape a keď si vyžiadate pešie alebo cyklistické pokyny k určitej trase, priamo používateľa nasmerujú k jej začiatku. Aby firma uľahčila plánovanie cesty a prístup do parkov, zvýrazní vstupy do parkov priamo na mape. Keď ste na cestách, je ťažké zistiť, či budete mať v národných parkoch spoľahlivé mobilné pokrytie. Firma pridáva nový spôsob, ako si stiahnuť offline mapu parku. Stačí ťuknúť na tlačidlo „stiahnuť“ v zozname Mapy Google daného parku a stiahnuť si ju na neskoršie použitie. Takto sa môžete ľahko orientovať bez prístupu na internet alebo mobilných dát. Tlačidlo na stiahnutie sa objaví na zoznamoch parkov neskôr tento mesiac.

Tieto funkcie prichádzajú do všetkých národných parkov USA v apríli tohto roku a v nasledujúcich mesiacoch sa rozšíria do parkov po celom svete. Či už si vytvárate zoznam pamiatok, ktoré musíte vidieť, alebo sa snažíte nájsť najlepšiu trasu na behanie.

Zdroj