Nová pamäťová karta značky SanDisk poskytne používateľom dostatočnú kapacitu pre zachytenie a spravovanie veľkých súborov fotografií a videa vo vysokom rozlíšení.

Dopyt používateľov po digitálnom obsahu vo vysokom rozlíšení rastie. Western Digital umožní vďaka novému produktu zlepšiť, aj zrýchliť prácu a používanie mobilnej techniky. V rámci veľtrhu MWC spoločnosť prestavila najrýchlejšiu pamäťovú kartu UHS-I microSD s kapacitou 1TB SanDisk Extreme UHS-I microSDXC.

Nová karta ponúka vyššie rýchlosti a kapacitu pre zachytenie a prenos veľkého objemu dát u fotografií a videa vo vysokom rozlíšení, u smartfónov, dronov, alebo akčných kamier. Vďaka technológiám, ako sú viac kamerové telefóny, sekvenčné snímanie a rozlíšenie 4K, dnešné smartfóny a kamery dovoľujú používateľom vytvárať vysoko kvalitný obsah doslova jednou rukou.

Nová pamäťová karta je navrhnutá na rýchle prenášanie veľkého množstva digitálneho obsahu vo vysokom rozlíšení. Dosahuje prenosových rýchlosti 160MB/s. Nové karty budú dostupné v kapacitách 1TB a 512GB, sú zaradené do triedy A2 pre rýchlejšie načítanie a spúšťanie aplikácií. Karty budú k dostupné od apríla 2019. Doporučená koncová cena pre americký trh je 449 dolárov, resp. 199 dolárov.