Spoločnosť Sennheiser predstavila v rámci veľtrhu CES 2019 nový Sennheiser Ambeo soundbar, ktorý dokáže zastúpiť zostavu domáceho kina aj so subwooferom.

Soundbar vo svojom kovovom tele ukrýva 13 reproduktorov, pričom ponúka poskytuje frekvenčný rozsah 30 – 20000 Hz. S pomocou kalibračného mikrofónu sa navyše prispôsobí konkrétnej posluchovej miestnosti. Milovníci filmu sa tak môžu tešiť na reproduktor, ktorý aj napriek kompaktným rozmerom ponúkne kvalitný zvuk a reprodukciu. Poteší, že ponúka tri HDMI vstupy z TV, či Blu-ray prehrávača. Nechýba optický vstup ani analógový vstup RCA, s ktorého pomocou používatelia pripoja napríklad gramofón.

Čerešničkou na torte je podpora bezdrôtovej technológie Google Chromecast a Bluetooth. Prehrávanie hudby z obľúbených streamovacích služieb je tak veľmi jednoduché. Soundbar disponuje aj technológiou Upmix, ktorá dokáže aj z bežného stereo záznamu vytvoriť lepší a priestorovejší zvuk. Nepoteší však cena: Sennheiser Ambeo soundbar bude v predaji v priebehu 2. štvrťroka 2019 za cenu okolo 2500 eur.