Predstavujeme nový prenosný disk SanDisk Extreme Pro Portable SSD, ktorý ponúka vysoké rýchlosti prenosu a odolné šasi vhodné na časté prenášanie. V predaji je k dispozícii v najvyššej kapacite 2TB, je kompatibilný s OS Windows aj MacOS, pričom na pripojenie slúži USB-C alebo USB konektor.

Disk používa vlastnú NVMe technológiu k vysokým prenosovým rýchlostiam, pričom výrobca deklaruje, že je to na úrovni do 1050 MB/s čím plne využíva rozhranie USB 3.1 druhej generácie. Upravovať súbory možno teda priamo na disku čo šetrí nie len čas ale aj kapacitu disku v počítači. Odolná konštrukcia s telom z hliníku chráni disk a zároveň odvádza teplo. Plášť zo silikónového kaučuku zvyšuje odolnosť voči nárazu a krytie IP55 sa postará o odolnosť voči vode a prachu.

Malé a ľahké prevedenie disku znamená, že mať svoj obsah pri sebe na cestách je jednoduché, zmestí sa do vrecka aj kabelky. Externý disk hneď po vybalení je možné pripojiť pomocou konektorov USB-C, alebo klasického USB. SanDisk Extreme Pro Portable SSD je dodávaný v troch kapacitách, pri kapacite 500 GB ceny začínajú na 134 eur vrátane DPH, k dispozícii je potom ešte 1TB a najvyššia 2TB verzia disku. Pripomeňme, že rozmery sú 111×58×11 mm.