Telefóny série Motorola Edge možno smelo zaradiť medzi to najlepšie, čo má výrobca vo svojom portfóliu.

Tento rok už predstavili niekoľko modelov z tejto série a teraz k nim pridali ďalší kúsok. Je to Motorola Edge S Pro, ktorá nadväzuje na telefón Edge S zo začiatku tohto roka. Tento stroj dostal prezývku zabijak vlajkových lodí, pretože mal veľmi slušné parametre a fajn cenu. Čerstvo predstavená verzia Pro dostala niekoľko ďalších vylepšení a jej cena je stále veľmi zaujímavá. Jednoducho by sa dalo povedať, že Motorola Edge S Pro má prepracovanejší dizajn ako predchádzajúci štandardný model. Pre predný fotoaparát je tu len jeden otvor, ktorý je umiestnený v strede hornej časti obrazovky. Aj zadný panel a modul hlavného fotoaparátu vyzerajú estetickejšie. Modul je teraz obdĺžnikový s tromi senzormi, z ktorých jeden je periskop. V module sa nachádza aj LED blesk. Najdôležitejšie však je, že Edge S Pro je jedným z najtenších a najľahších modelov spoločnosti.

Veľkého zlepšenia sa dočkal aj displej. Teraz je to 10-bitový panel OLED s uhlopriečkou 6,7″, 144 Hz obnovovacou frekvenciou a 576 Hz vzorkovacou frekvenciou. Podporuje HDR10+, farebný gamut DCI-P3 a má certifikát SGS. Rovnako ako štandardný model má aj Edge S Pro procesor Qualcomm Snapdragon 870, čo je zo strany výrobcu určite dobrá voľba. Pokiaľ ide o pamäťovú konfiguráciu, k dispozícii je niekoľko verzií so 6/8/12 GB RAM a 128/256 GB interného úložiska. Batéria má kapacitu 4520 mAh a podporuje rýchle nabíjanie s výkonom 30W. Telefón beží na systéme Android 11 s nadstavbou MyUI 2.0. Nadstavba ponúka nové ikony, tapety, písma a vylepšený herný režim.

Fotografická výbava by mohla byť hlavným ťahákom telefónu. Hlavný fotoaparát má tri snímače, pričom hlavný má rozlíšenie 108 MPx. Dopĺňa ho 8 MPx periskopový snímač s OIS, 5× optickým zoomom a 50× digitálnym zoomom. Posledným z trojice je 16 MPx širokouhlý objektív so 121° clonou, ktorý funguje aj ako makroobjektív. Predný fotoaparát má slušných 32 MPx. Motorola Edge S Pro sa bude predávať v troch farebných variantoch a štyroch pamäťových konfiguráciách. Predaj sa začne 10. augusta, ceny jednotlivých verzií sú nasledovné: 6 GB/128 GB – 371 USD, 8 GB/128 GB – 418 USD, 8 GB/256 GB – 2999 464 USD, 12 GB/256 GB – 511 USD.

Zdroj