Povedať, že Microsoft zle odhadol trh so svojimi zariadeniami Surface Duo a Surface Duo 2, by bolo rozhodne slabé slovo.

Tak ako začali prevládať zariadenia so skladacími obrazovkami, firma sa vydala úplne inou cestou, keď vsadila na to, že ľudia budú mať radšej dva ploché displeje. Povedzme si to rovno: nevyšlo to. Telefóny so skladacími obrazovkami zaznamenávajú rok čo rok nárast predaja, zatiaľ čo zariadení Surface Duo sa nepredalo takmer žiadne množstvo. Podľa novej správy od „zdrojov, ktoré sú oboznámené s plánmi spoločnosti“, je teda firma konečne pripravená zmeniť svoju stratégiu. Surface Duo 3 bude mať skladací vnútorný displej a plochú vonkajšiu obrazovku, bude teda podobný ako Vivo X Fold a Honor Magic V. Toto zariadenie údajne prešlo „dlhým rokom hardvérového prototypovania a experimentovania“.

Pôvodne chcel gigant, aby si Surface Duo 3, ktorý príde koncom tohto roka, zachoval dizajn s dvoma obrazovkami ako jeho predchodcovia, ale s užšími a vyššími displejmi od okraja k okraju, bezdrôtovým nabíjaním a ďalšími nemenovanými vylepšeniami. V skutočnosti bol dizajn tohto zariadenia už dokončený, keď sa spoločnosť zázračne rozhodla zvoliť zdravšiu cestu a ísť so skutočne skladacím displejom. Kvôli tejto zmene sa cieľ dodávok koncom roka vytratil a teraz nie je jasné, kedy bude Surface Duo 3 skutočne uvedený na trh. Rovnako nie sú v súčasnosti známe žiadne podrobnosti o jeho špecifikáciách, pretože na to je zrejme ešte príliš skoro. Napriek nedávnym správam, podľa ktorých bude mať Surface Duo 3 360-stupňový pánt, zdroje dnešných informácií tvrdia, že to nie je presné a namiesto toho bude mať 180-stupňový pánt.

Taký má väčšina ostatných skladacích telefónov. Hoci sme ho v tomto článku pre jednoduchosť nazvali Surface Duo 3, veľmi dobre sa môže volať aj inak, ak chce Microsoft, aby bol prechod na skladací displej zjavnejší. Tie isté zdroje, ktoré toto všetko odhalili, tiež tvrdia, že firma chce svoju budúcu ponuku so systémom Android viac odlíšiť od konkurencie a pracuje na poskytovaní „ekosystémového zážitku“ medzi svojimi zariadeniami so systémom Android a počítačmi so systémom Windows, podobne ako je to na strane spoločnosti Apple s iPhonmi a počítačmi Mac. Okrem toho by spoločnosť chcela rozšíriť svoju sériu smartfónov so systémom Android na viac ako len Surface Duo a skúma rôzne tvarové faktory, ktoré by mohla v budúcnosti dodávať.

Zdroj