Spoločnosť teraz na webstránky prehliadača Chrome vkladá reklamy v plnej veľkosti.

Tým chce používateľov prinútiť zostať používať prehliadač Edge. Vďaka tomu, že je predvoleným prehliadačom z balíka v systémoch Windows 10 a 11, je to nástroj, ktorý je vhodný na stiahnutie prehliadača Chrome alebo iného. To spoločnosť natoľko rozčuľuje, že neustále prichádza s agresívnejšími a používateľsky nepriateľskejšími metódami, aby prinútila zákazníkov zostať na prehliadači Edge. Pokus o inštaláciu prehliadača Chrome pomocou Edge Canary teraz vedie k tomu, že prehliadač zobrazí dve reklamy: prvá (maličká) sa objaví na obrazovke pri načítaní webstránky Chrome a druhá, obrovský banner v plnej veľkosti, sa zobrazí po spustení sťahovania.

Microsoft sa tiež hrá so slovami, aby vrhol tieň na Chrome. V banneri sa uvádza, že Edge používa rovnakú technológiu ako Chrome s „pridanou dôverou spoločnosti Microsoft“. „Dôvera“, že sa počítač pripojí k poskytovateľom reklamy v okamihu, keď ho prvýkrát zapnete. „Dôvera“, že Edge do krku strčí viac „odporúčaného obsahu“ a presadí Bing bez toho, aby ste čo i len klikli. „Dôvera“, že Edge nemôžete z počítača odstrániť, a mnohé ďalšie. Aby sme boli spravodliví, Microsoft nie je jediný, kto praktizuje pochybné veci na zvýšenie používateľskej základne. Google tiež zobrazuje bannery na propagáciu prehliadača Chrome, ale tie sa objavujú len na webstránkach spoločnosti. Google nevkladá reklamy na webstránky Firefoxu a ani nekričí, keď si chcete stiahnuť iný prehliadač.

Za zmienku stojí, že v najnovšej stabilnej verzii prehliadača Edge sa nám banner nepodarilo získať, takže táto ohavnosť môže byť vecou, ktorú skúša na obmedzenej skupine používateľov prehliadača Edge alebo len v určitých regiónoch. Nech už sa v softvérových laboratóriách Microsoftu deje čokoľvek, nič nenasvedčuje tomu, že by spoločnosť svoj prehliadač robila menej otravným, čo je jednoducho smutné. Neskoršia aktualizácia naznačuje, že sa reklama už nezobrazuje v prehliadačoch Edge Canary, Dev a Stable. Beta je jediná verzia, ktorá ešte stále zobrazuje banner pri pokuse o stiahnutie prehliadača Chrome.

Zdroj