Na práve prebiehajúcej kyberbezpečnostnej konferencii RSA v San Franciscu chýbajú technologickí giganti IBM, Verizon či AT&T. Firmy organizátorom tejto prestížnej udalosti v posledných dvoch týždňoch oznámili, že sa jej nezúčastnia.

Dôvodom sú obavy z nového koronavíru COVID-19. Pripomeňme, že koronavírus najviac ovplyvnil podujatia v Ázii. Okrem toho však zasiahol aj mnohé iné významné konferencie, ako každoročnú Mobile World Congress (MWC) v Barcelone (informovali sme o tom v samostatnom článku). Spoločnosti sa tak pridali na zoznam štrnástich sponzorov, ktorí odmietli účasť na konferencii, resp. sa jej nemohli zúčastniť kvôli cestovným obmedzeniam. Okrem nich ide o ďalších šesť spoločností z Číny, štyri z USA a jednu z Kanady.

Organizátori napriek tomu očakávajú viac ako 40-tisíc návštevníkov, ktorých ubezpečujú, že k dispozícii budú mať na mieste dezinfekčné prípravky či službu upratovania a dezinfekcie pre vystavovateľov v stánkoch. „Konferencia RSA bude naďalej postupovať podľa pokynov Centra kontroly a prevencie chorôb a Medzinárodnej zdravotníckej organizácie a bude v úzkom kontakte s mestom San Francisco pri monitorovaní všetkých nových okolností ohľadom koronavíru.“

Na obavy z nakazenia reagoval aj primátor mesta London Breed, ktorý účastníkov v otvorenom liste vyzval, aby napriek nízkemu riziku nákazy koronavírom v San Franciscu dodržiavali hygienické návyky. Medzi zrušenými udalosťami je výročná konferencia „IT Governance in the Age of Agility and Virtuality“, ktorá sa mala konať 26. marca v Hongkongu. Na svojom facebooku to minulý mesiac oznámilo združenie ISACA China HK Chapter. Pozmenil sa aj termín tohtoročnej ázijskej edície konferencie Black Hat v Singapure. Akcia, ktorá sa mala pôvodne konať na prelome marca a apríla sa nakoniec musela presunúť na prelom septembra a októbra.

„Po starostlivom zvážení zdravia a bezpečnosti našich účastníkov a partnerov sme museli urobiť ťažké rozhodnutie a odložiť Black Hat Asia 2020 z dôvodu prepuknutia koronavíru. Chápeme, že to môže spôsobiť nepríjemnosti, a preto sa priamo skontaktujeme s tými, ktorí sa mali zúčastniť a vystavovať, aby sme dohodli ďalší postup.“ Organizátori zatiaľ na neurčito pozdržali aj hackerskú konferenciu DEF CON China 2.0, ktorá sa mala pôvodne konať 17. až 19. apríla.

Zdroj: Cybersec