Konečne prichádza novinka, na ktorú mnohí čakali.

Vďaka nej odteraz možno svoj telefón pridať ako jedno zo štyroch ďalších zariadení, ktoré sa dajú prepojiť rovnako, ako keď si WhatsApp prepojíte vo webových prehliadačoch, tabletoch a počítačoch. Každý prepojený telefón sa pripája k aplikácii nezávisle, čím sa zaisťuje, že osobné správy, médiá a hovory sú šifrované počas celého spojenia. Navyše, ak je primárne zariadenie dlhodobo neaktívne, automaticky používateľa odhlásia zo všetkých doplnkových zariadení.

Prepojenie telefónov ako doplnkových zariadení uľahčuje posielanie správ. Odteraz možno striedať telefóny bez odhlásenia a pokračovať v chatoch tam, kde používateľ skončil. Je to jednoduchšie aj pri malej firme. Odteraz bude môcť viac zamestnancov odpovedať zákazníkom priamo zo svojich telefónov pod rovnakým účtom v aplikácii WhatsApp Business. Túto aktualizáciu prevádzkovateľ začal sprístupňovať používateľom na celom svete a v najbližších týždňoch bude dostupná pre všetkých.

Zároveň predstavuje aj alternatívny a dostupnejší spôsob prepojenia s doplnkovými zariadeniami, ktorý tiež začne poskytovateľ sprístupňovať v priebehu nasledujúcich týždňov. Namiesto toho, aby používateľ musel skenovať QR kód, odteraz môže zadať svoje telefónne číslo v aplikácii WhatsApp Web, kde dostane jednorazový kód, ktorý použije v telefóne na povolenie prepojenia zariadenia.