Pomaly sa blíži predstavenie telefónov série iQOO 8. Čo prinesú?

Telefóny iQOO 8 a iQOO 8 Pro uzrú svetlo sveta 17. augusta a podľa nedávno zverejnenej upútavky to vyzerá, že verzia Pro telefónu bude mať aj špeciálnu edíciu BMW. Výrobca tak nadviaže na minuloročný model iQOO 5, na ktorom spolupracoval s nemeckou automobilkou BMW M Motorsport. Minulý rok sa iQOO 5 Pro dočkal aj svojej edície BMW. Rovnako ako minulý rok bude mať aj tohtoročný model Pro takmer rovnaký dizajn zadného panelu ako edícia BMW. Zadná strana telefónu bude biela so zvislými farebnými pruhmi na pravej strane.

Bežná verzia má potom čierny zadný panel s textúrou pripomínajúcou karbónové vlákna. Z upútavky môžeme tiež vyčítať, že displej iQOO 8 Pro bude zakrivený a v strede hornej časti sa nachádza diera pre prednú kameru. Zadný fotoaparát je trojitý a je umiestnený v obdĺžnikovom module aj s LED bleskom. A aké budú hlavné špecifikácie iQOO 8 Pro? Displej AMOLED E5 od Samsungu s technológiou LTPO má rozlíšenie 2K a jemnosť 517 ppi. Vďaka technológii LTPO je možné meniť obnovovaciu frekvenciu od 1 Hz do 120 Hz. Nie je však známe, aká veľká bude obrazovka.

Telefón používa procesor Qualcomm Snapdragon 888+ a podľa tipov bude mať až 12 GB RAM s možnosťou virtuálneho rozšírenia o ďalšie 4 GB. Interné úložisko môže mať kapacitu až 256 GB. A jedným z hlavných ťahákov je podpora superrýchleho nabíjania s výkonom 120 W. Zatiaľ však nevieme, aká bude kapacita batérie. Očakávame, že výrobca ešte pred predstavením zverejní informácie o ďalších špecifikáciách.

Zdroj