Aj napriek absencii keramického štítu sa iPhone SE 2022 odolnosťou blíži k iPhonu 13 a taktiež je citeľné odolnejší ako predchádzajúce „SE-čko“.

Vďačí za to ochrannému sklu, ktoré Apple označilo ako to najodolnejšie sklo v smartfónoch. Allstate Protection Plans sa to rozhodlo preveriť a otestovali, ako si poradí nový iPhone SE s pádmi a taktiež s vodou. V prvom teste pustili iPhone SE dolu displejom z výšky 6 stôp (približne 1,83 metra) na chodník, pričom skončil len s malými škrabancami a odreninami, čo ho stavia na úroveň iPhonu 13. Podobne to dopadlo, aj keď iPhone SE pustili na chodník bočnou stranou nadol. Skončil s malými škrabancami na hliníkovom ráme.

Avšak pri teste, kde iPhone SE 2022 pustili dolu zadnou stranou, už zadná časť praskla. Je to zrejme spôsobené tým, že „SE-čko“ nemá rovnakú plochú hliníkovú bočnicu ako iPhone 13. Pri teste ponorenia do vody, kde sa testovala udávaná špecifikácia vodeodolnosti IP67, ponorili telefón do metrovej hĺbky na dobu 30 minút. Aj keď po vynorení bolo počuť stlmené audio, po hodine sa vrátilo do normy. To ako si telefón poradí s pádmi je však v reálnych podmienkach veľmi špecifické. Všetko závisí od výšky pádu, povrchu a uhlu pod akým smartfón padal. Rozhodne neodporúčame testovať odolnosť iPhonu SE a taktiež odporúčame používať ochranné puzdro.

Zdroj