iPhone 15 integruje senzor priblíženia a vylepšení funkciu Face ID.

Očakáva sa, že s uvedením iPhonu 15 na trh na jeseň tohto roka prinesie Apple po prvý raz dynamický ostrov do celého modelového radu. V súvislosti s tým gigant údajne plánuje presunúť aj snímač priblíženia do vnútra Dynamic Island (DI). Hlavným účelom snímača priblíženia je vypnutie obrazovky, keď si používateľ priloží telefón k uchu. Zohráva tiež úlohu pri optimalizácii vždy zapnutého displeja telefónov iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. O tejto zmene ako prvý informoval spoľahlivý analytik Ming-Chi Kuo. Podľa Kuoa sa snímač priblíženia iPhonu 15 „nachádza v rámci Dynamického ostrova“. Táto zmena údajne nebude mať žiadny vplyv na samotnú oblasť.

V súčasnosti sa snímač priblíženia v iPhone 14 Pro nachádza pod displejom, mimo DI. Kuo to vysvetľuje: „V tomto prípade je potrebné, aby sa senzor snímača dostal na miesto, kde sa nachádza.“ Leaker Unknownz21túto zmenu potvrdil v samostatnom príspevku, pričom uviedol, že zmena platí pre iPhone 15 aj iPhone 15 Pro. Ide zrejme o kódové označenie „Sphinx“ a súčasť „modulu Single Pearl“. Pearl je to, čo Apple označuje ako Face ID. Okrem toho Kuo dodáva, že dodávateľ Applu, firma Finisar, bude pre iPhone 15 dodávať snímače priblíženia s vlnovou dĺžkou 940n – v porovnaní so súčasnými snímačmi priblíženia s vlnovou dĺžkou 1380 nm, ktoré sa používajú v iPhone 14 Pro.

Toto je jedna z tých fám, ktoré sú jednoznačne založené na rozhovoroch v dodávateľskom reťazci, takže je ťažké zistiť, čo (ak vôbec niečo) to znamená pre koncového používateľa. Ak je pravda, potom by to mohlo znamenať, že iPhone 15 ponúka tak či onak vylepšený výkon Face ID. Pravdepodobnejší scenár je podľa, že ide o zmenu, ktorú Apple robí na účely výroby alebo znižovania nákladov. Čo sa zmení uvidíme neskôr, postupom času príde viac informácií a samotné predstavenie zrejme na jeseň roka, tak ako vždy.

Zdroj