Jedna z najväčších sociálnych sietí neustále inovuje, vývojári sa tentokrát zamerali na oblasť živých videí, ktoré sú populárne.

Najnovšia aktualizácia prináša tri zásadné vylepšenia. Pokiaľ ste na Instagrame, určite poznáte formát živého videa. Využívajú ho mnohí influenceri. Okrem veľmi silného dosahu podporuje aj bližší kontakt s fanúšikmi cez komentáre a reakcie (emoji). Vývojári sociálnej siete v tejto oblasti zapracovali a ponúkli tri dôležité vylepšenia, ktoré ocenia hlavne tvorcovia. Tým prvým je možnosť nahrávať štyri hodiny bez prerušenia. Doposiaľ bol tento čas obmedzený na jednu hodinu. Ťažko povedať, kto sa bude môcť pozerať štyri hodiny na live video. Na druhej strane sa ale otvárajú nové možnosti, ako s týmto formátom pracovať.

Ďalšou novinkou je možnosť uloženia živého vysielania až 30 dní po jeho ukončení. Následne bude odstránené zo serverov Instagramu. Na záver sa pridá sekcia “Teraz vysielané” do aplikácie IGTV. Nájdete ju v časti “Preskúmať”. Používatelia tak hravo narazia na väčšie množstvo obsahu a tvorcovia budú mať viac zhliadnutí. Do komentára nám napíšte, ako vnímate živé vysielania a či ich na Instagrame sledujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *