Huawei oznámil svoje najnovšie nositeľné zariadenia.

Hodinky majú robustnejšiu konštrukciu a dokážu fungovať ponorené v hĺbke do 100 metrov, takže sú vhodné aj pre profesionálnych potápačov. Majú obrovský 1,5″ kruhový displej LTPO AMOLED, ktorý podporuje obnovovaciu frekvenciu od 1 Hz do 60 Hz. Je tu 530 mAh batéria a výrobca sľubuje 14 dní na jedno nabitie pre bežných používateľov, zatiaľ čo aktívni používatelia môžu medzi nabitiami vydržať približne 8 dní. Nositeľné zariadenie podporuje bezdrôtové nabíjanie Qi, pričom pribalená nabíjačka ponúka nabitie 0-100% za 60 minút. Dodáva sa aj s bežnými snímačmi na meranie srdcového tepu, kyslíka v krvi a EKG.

Šasi je vybavené 16 vodoodolnými štruktúrami, takže hodinky vydržia extrémny tlak v hlbokom mori, a spoločnosť dokonca podrobila zariadenie testom odolnosti voči vode podľa normy ISO 22810 a normy EN13319 pre vybavenie zariadení, aby zabezpečila 24-hodinové ponorenie do hĺbky 110 metrov alebo 10 ATM. Hodinky sú vybavené aj režimom Expedition Mode – táto funkcia bola navrhnutá špeciálne pre ľudí milujúcich outdoorové aktivity a využíva dvojfrekvenčné päťsystémové funkcie určovania polohy GNSS, aby vždy poskytovala presné mapovanie, a môžete si tiež nastaviť orientačné body, keď ste hlboko v divočine. Môžete tiež sledovať obsah kyslíka v krvi, čo môže byť vo vysokých nadmorských výškach veľmi dôležité.

Hodinky majú puzdro z tekutého kovu na báze zirkónia, zatiaľ čo jeden z remienkov je z nového typu hydrogenovanej nitrilovej gumy. Rámček je keramický, zatiaľ čo displej má zafírové ochranné sklo. Huawei Watch Ultimate budú dostupné od 3. apríla v dvoch verziách – Expedition Black (s gumovým remienkom) alebo Voyage Blue (s elegantným kovovým remienkom). Ceny sú stanovené v Číne, v prepočte na 800 eur, resp. 940 eur, ich globálne ceny budú oznámené neskôr.

Zdroj