Honor X70 je oficiálne, prináša mamutiu 8300 mAh batériu a extrémnu odolnosť.

Čínsky výrobca oficiálne predstavil svoj nový model X70, ktorý posúva hranice výdrže batérie a odolnosti v strednej triede. S gigantickou 8300mAh kremíkovo-uhlíkovou batériou, trojnásobnou certifikáciou odolnosti voči vode a prachu a prekvapivo nízkou cenou sa okamžite stáva jedným z najzaujímavejších telefónov tohto roka. Honor X70 sa zameriava na dva kľúčové aspekty, v ktorých chce absolútne dominovať: výdrž a odolnosť. A podľa zverejnených špecifikácií sa mu to aj darí.

Batéria a nabíjanie: Jasný kráľ výdrže. Hlavným lákadlom nového modelu je bezpochyby jeho obrovská 8300mAh batéria. Použitie modernej kremíkovo-uhlíkovej technológie umožňuje dosiahnuť takúto vysokú kapacitu bez výrazného zväčšenia rozmerov telefónu. Nabíjanie je tiež na vysokej úrovni, aj keď s menším rozdielom medzi verziami. Všetky modely podporujú rýchle 80W káblové nabíjanie.

Ak sa však používateľ rozhodne pre najvyšší model s 512GB úložiskom, získa navyše aj podporu pre rovnako rýchle 80W bezdrôtové nabíjanie. Druhým pilierom, na ktorom X70 stavia, je jeho extrémna odolnosť. Telefón sa môže pochváliť splnením noriem IP66, IP68 a IP69 pre odolnosť voči prachu a vode, čo je v tejto cenovej kategórii absolútne nevídané. Okrem toho bol telefón testovaný na pád z výšky 2,5 metra.

Jeho odolnosť zabezpečuje komplexná viacvrstvová konštrukcia, ktorá pozostáva z tvrdeného skla, dvojdielnej tlmiacej vrstvy, rámu pohlcujúceho nárazy a finálneho držiaka s voštinovou štruktúrou. Honor tiež uisťuje, že X70 dokáže odolať vode s teplotou až 85 °C, štvorhodinovému nepretržitému soľnému postreku, a tiež, že je vodotesný až do hĺbky 6 metrov. Displej je navyše navrhnutý tak, aby sa dal ovládať aj v silnom daždi alebo v rukaviciach.

Praktickou funkciou je aj možnosť privolať AI asistenta YoYo, ktorý pomôže vibráciami a zvukom odstrániť prach a vodu z mriežok telefónu. Vpredu je 6,79″ AMOLED displej s rozlíšením 2640×1200  pixelov a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Jeho najpôsobivejším parametrom je však špičkový jas dosahujúci až 6000 nitov, čo zaručuje perfektnú čitateľnosť aj na najpriamejšom slnku.

Základom telefónu je čipset Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, ktorý poháňa najnovší Android 15 s nadstavbou MagicOS 9.0. V oblasti fotografie sa Honor rozhodol pre minimalistický prístup. Na zadnej strane je len jeden, no kvalitný 50 MPx širokouhlý fotoaparát (f/1.9) s fázovým zaostrovaním (PDAF) a optickou stabilizáciou obrazu (OIS). Vpredu je umiestnená 8 MP xselfie kamera (f/2.0).

Honor X70 prichádza v štyroch farbách: Phantom Night Black (čierna), Bamboo Green (zelená), Cinnabar Red (červená) a Moon Shadow White (biela). Ceny sú pre trh veľmi lákavé: 8/128GB v prepočte približne 167 eur, 8/256GB za 190 eur, 12/256GB za 215 eur, a 12/512GB za 238 eur. Telefón je už teraz dostupný na predobjednávku, pričom expedovanie sa začalo 18. júla.

Zdroj