Oddelením od materskej spoločnosti Huawei sa čínsky Honor možno dostal späť do priazne amerických dodávateľov, ale logicky stratil aj podporu a zázemie domáceho giganta.

Je teda logické, že im trvalo dobrých pár mesiacov, kým sa vrátili do hry a začali znovu dobývať mobilné trhy. A pre nás je až prekvapujúce, ako ľahko to v Číne robia. Podľa správy denníka ChinaDaily predaj prekonáva očakávania a za posledný mesiac sa vyšplhal až na bronzový stupienok. To je skutočne obdivuhodný pokrok. Minulý mesiac Honor údajne dokonca prekonal predaj mobilných stálic ako Xiaomi a Apple. Možno nedosiahol na popredné miesta konkurentov od Oppo alebo Vivo, ale stále ide o úctyhodný posun v číslach. Najmä pri pohľade na mizerné 3% trhu, ktoré Honor donedávna držal. K masívnemu nárastu samozrejme prispelo uvedenie zábavného série Honor 50 a najmä návrat k dizajnovým skvostom s modelom Honor Magic 3. Tieto špičkové kúsky idú v Číne na dračku a s najväčšou pravdepodobnosťou stoja za skvelými číslami z minulého mesiaca. Samozrejme, spoločnosť Honor to musí v nasledujúcich mesiacoch potvrdiť (a potvrdiť).

Podľa očakávaní bol súčasný predaj telefónov v Číne vo všeobecnosti ťahaný 5G telefónmi, ktoré predstavovali takmer 80% všetkých predaných kusov. V tejto súvislosti treba spomenúť aj absolútnu renesanciu spoločnosti MediaTek, ktorá v súčasnosti dominuje v oblasti lacných 5G čipov v smartfónoch. Medziročný nárast predaja o 118,3% je určite závideniahodný a spoločnosť Qualcomm sa bude musieť začať výrazne presadzovať na nižších úrovniach trhu. Pretože zamerať sa výlučne na špičkovú úroveň by pravdepodobne nebol dobrý nápad. Očakáva sa aj pokles predaja procesorov HiSilicon spoločnosti Huawei, ktorý sa znížil o 70%.

Zdroj