Kórejská spoločnosť LG má vo svojom portfóliu naozaj širokú škálu produktov a okrem iného vyrába aj herné príslušenstvo pre hráčov počítačových hier.

Tie sú zvyčajne pokryté ich herným radom UltraGear. Ich najnovším výtvorom patriacim do tejto skupiny je vôbec prvý herný reproduktor s názvom UltraGear GP9. Ten sa okrem zaujímavých parametrov môže pochváliť aj futuristickým dizajnom s masívnym rebrovaním. Jednoducho niečo, čo bude pod monitorom vyzerať skvele. V reproduktore je štvorica Hi-Fi DAC ES9038PRO, ktorý ponúkne vyvážený zvuk a dokonca aj certifikáciu Hi-Res Audio. Technológia 3D Gaming Sound sa potom postará o priestorový zvuk 7.1 a dokonca aj o možnosti zvukových profilov HRTF pre jednotlivé žánre. Reproduktor by teda mal znieť inak napríklad v strieľačkách FPS a inak v strategických hrách. Sú tu aj integrované mikrofóny s technológiou potlačenia šumu, takže na hranie nebudete potrebovať ani náhlavnú súpravu. Všetko, čo potrebujete, ľahko vyriešite pomocou masívneho reproduktora pod monitorom.

Reproduktor má všetky ovládacie prvky priamo na hornej strane tela, takže na ne ľahko dosiahnete. Samozrejme, nechýba ani solídny výber portov a možnosti pripojenia vrátane bezdrôtového pripojenia cez Bluetooth. Lenže potom bude približne päťhodinová výdrž batérie pravdepodobne mierne obmedzujúca. Pre dobrú mieru a herný pocit si potom tvorcovia samozrejme nemohli odpustiť prvky osvetlenia RGB. LG UltraGear GP by sa mal začať predávať v priebehu septembra a jeho cena je približne 470 dolárov. Takže nič nie je úplne lacné. Každopádne, zatiaľ hovoríme len o kórejskom a americkom trhu, ale to sa môže rýchlo zmeniť.

Zdroj