Google oznámil, že nové rozvrhnutie služby GMail prejde redizajnom.

Po novom mení spôsob integrácie služieb Google Chat, Meet a Spaces. Bude možné vyskúšať ho od februára, do apríla sa stane štandardným a do konca druhého štvrťroka 2022 sa stane jedinou možnosťou. Vďaka tomuto zobrazeniu už ostatné nástroje na zasielanie správ od Googlu, ktoré sú súčasťou balíka Workspace zameraného na podniky (ale nie sú nevyhnutne obmedzené naň). Spoločnosť to nazýva integrovaným zobrazením a čoskoro sa s ním zoznámia používatelia. Ďalej uvádza, že od 8. februára si budete môcť toto rozloženie začať sami testovať. Do apríla budú všetci, ktorí sa ešte neprihlásili (Google ukazuje, že v určitom okamihu sa objaví výzva, ktorá k tomu používateľa vyzve), prepnutí na nové rozvrhnutie, ale budú si ho môcť prepnúť späť v nastaveniach.

Podľa spoločnosti táto možnosť zanikne do konca druhého štvrťroka, keď sa nové rozloženie stane „štandardným používaním služby GMail“. Na blogu spoločnosti je obrázok súčasného starého rozhrania služby s vyskakovacím oknom, v ktorom sa zobrazuje otázka, či chcete vyskúšať nové zobrazenie. Nové zobrazenie by mohlo polarizovať. Zatiaľ čo správa chatu a schôdzok môže byť v súčasnom rozložení trochu mätúca, všetko sa odohráva na jednej obrazovke, čo je príjemné, ak máte radi hustotu údajov. Ale pre tých, ktorí sa chcú sústrediť na jednu vec naraz, sa zdá, že nové rozhranie im umožní jednoduchý prístup k iným nástrojom bez toho, aby ich mali stále na obrazovke. Budú však existovať spôsoby, ako pristupovať k Chatom z obrazovky e-mailu.

Na stránke podpory Google, ktorá opisuje nové rozloženie, sa spomína, že nové oznámenia sa budú zobrazovať ako bublina v ľavom rohu obrazovky a že v rámci rozhrania si budete môcť vytvoriť miniatúrne vyskakovacie okno, ktoré budete môcť použiť na odpovedanie. Spoločnosť uvádza, že bubliny s upozorneniami budú používateľa  informovať aj o tom, že pozornosť potrebujú iné nástroje, čo by mohlo byť menej rušivé ako napríklad zoznam všetkých chatov, ktorý je vľavo alebo vpravo od e-mailov.

Zdroj