Fitbit predstavil štyri nové zariadenia pre používateľov: Versa Lite Edition, Inspire HR, Inspire a Ace 2. Značka zároveň rozširuje portfólio smart hodiniek modelom Versa Lite Edition, ktoré sú u výrobcu najdostupnejším hodinkami pre každodenné využitie.

Inspire HR a Inspire ponúkajú základné a ľahko použiteľné funkcie pre zdravie a kondíciu v elegantnom a štýlovom prevedení za dostupnú cenu.  Ace 2 ponúka vodotesnosť a učí deti od 6 rokov zdravým športovým návykom. Platforma Fitbit pritom poskytuje zaujímavé funkcie, prístup k uceleným dátam o zdraví a možnosť pripojiť sa ku komunite, ktorá ponúka motiváciu a inšpiráciu k lepším výsledkom. Používateľom bude čoskoro dostupná tiež redizajnovaná aplikácia. V tej budú môcť používatelia lepšie prispôsobiť svoju úvodnú obrazovku, porozumieť nameraným dátam a získajú jednoduchý prístup ku komunitným funkciám.

Kategória nositeľných zariadení (tzv. wearables) sa neustále rozrastá a celosvetové dodávky v roku 2018 podľa prieskumu IDC dosiahli 125,3 miliónov zariadení. Kým sa o rast zaslúžili prevažne smat hodinky, smart náramky aj naďalej zostávajú dôležitou súčasťou celého tohto segmentu. Versa Lite Edition sú nové hodinky, ktoré stavajú na úspechu modelu Versa. Ponúkajú všetky známe funkcie, medzi ktoré patrí automatické zaznamenávanie aktivity, nepretržité 24/7 merania srdcového tepu, monitorovanie spánku, viac ako 15 športových režimov, pripojenie k GPS telefónu, či notifikácie zo smartfónu. Ich cena začína na 160 eur.

Inspire HR je náramkom s funkciou nepretržitého 24/7 merania srdcového tepu, pričom cena je 100 eur a ponúka nielen automatické zaznamenávanie aktivity, ale tiež monitorovanie spánku, viac ako 15 športových režimov, pripojenie k GPS telefónu, sprievodcu dychovým cvičením a štíhle prevedenie. O niečo menej stojí Inspire (bez označenia HR), cena je 70 eur. Oba modely ponúkajú vodotesnosť, dotykový displej, notifikácie zo smartfónu, či výrobcom deklarovanú výdrž päť dní.

Ace 2 je náramok pre deti od 6 rokov s cieľom naučiť deti zdravým životným návykom už od útleho veku a pomôcť im tráviť viac času aktivitami s rodinou a priateľmi. Ponúka tiež vodotesnosť a odolný remienok s puzdrom, ktorý chráni displej zariadenia počas celodenného nosenia. Ace 2 prichádza aj s novými ciferníkmi, ktoré deti motivujú k pohybu zábavnými výzvami. Každé dieťa si môže vytvoriť svoj farebný avatar a profilový obrázok v aplikácii Fitbit. Rodičia ich účet môžu spravovať vďaka účtu Fitbit Family, ktorý im ponúkne prehľad aktivít jej detí.

Aplikácia Fitbit pre mobilné telefóny sa čoskoro dočká veľkých zmien, vďaka ktorým si budú môcť používatelia viac prispôsobiť svoju cestu za lepším zdravím. Nový vzhľad ponúkne rýchlejší prístup k informácii o zdraví a kondíciou, nameraným dátam, novému obsahu a zjednoduší tiež prepojenie s ostatnými používateľmi v rámci Fitbit komunity. Aktualizácia ďalej prinesie funkciu Fitbit Focus s relevantnými tipy a návrhy, ktoré bude mať užívateľ vždy na očiach.