Získa fotografie v HD rozlíšení, zdieľané albumy a podporu väčších súborov.

Platforma dostane hromadu nových funkcií, oznámila dnes spoločnosť Meta. Po prvé, v Messengeri používateľ môže posielať „HD fotografie“, a to tak, že jednoducho vyberie obrázok, ktorý chce poslať, a pred stlačením tlačidla Odoslať zapne prepínač HD, ktorý sa zobrazí. Fotografie v HD rozlíšení sa nedávno objavili v aplikácii WhatsApp a je skvelé vidieť, že ďalšia aplikácia na zasielanie správ Mety konečne nasleduje jej príklad.

HD fotografie, ktoré dostane používateľ v Messengeri, budú mať v pravom hornom rohu označenie „HD“. Ďalej možno vytvárať spoločné albumy s priateľmi a rodinou, do ktorých možno pridávať fotografie a videá. Ak chce používateľ vytvoriť takýto album, v skupinovom chate vyberie viacero fotografií a potom klepne na Vytvoriť album (alebo dlho stlačí fotografiu v chate a klepne na Vytvoriť album). Je možné pridať fotografie a videá do existujúceho albumu, vtedy stačí použiť možnosť Pridať do albumu. Albumy možno takisto aj premenovať.

Všetci účastníci skupinového chatu môžu prezerať, pridávať, odstraňovať a preberať všetky fotografie a videá v zdieľanom albume. Ak chce používateľ prejsť do zdieľaného albumu (albumov) chatu, klepne na názov skupinového chatu, potom na položku Médiá a uvidí ich tam. Táto funkcia bude zavedená v nasledujúcich týždňoch. Po novom pribudla funkcia, ktorá umožňuje do aplikácie pridávať ľudí pomocou QR kódu

A nakoniec, Messenger zvýšil limit veľkosti súborov a to až do veľkosti 100MB. Podporované sú všetky hlavné formáty vrátane formátov Word, PDF, Excel a ZIP – táto funkcia dlho zjavne chýbala, takže rozhodne platí „lepšie neskoro ako nikdy“.

Zdroj