Elon Musk chce, aby X do roka nahradil bankové a finančné aplikácie.

Musk stále pracuje na svojom sne vytvoriť „super aplikáciu“ s X (predtým Twitter), odkedy koncom minulého roka kúpil túto spoločnosť. Teraz podľa interných správ chce, aby sa X stala do roka finančnou aplikáciou. Na stretnutí Musk povedal, že chce, aby sa X stala centrom všetkých vecí týkajúcich sa peňazí a že ľudia budú prekvapení, „aká je výkonná“. Ďalej k tomu uvádza: „Keď hovorím o platbách, myslím tým vlastne celý finančný život niekoho. Ak sa týka peňazí. Bude to na našej platforme. Peniaze alebo cenné papiere alebo čokoľvek iné. Takže to nie je len ako poslať 20 dolárov môjmu priateľovi. Hovorím o tom, že napríklad nebudete potrebovať bankový účet.“ Okrem toho to vyzerá, že aj generálna riaditeľka Linda Yaccarino povedala, že to vidí tak, že sa to stane „plnohodnotnou príležitosťou“ v budúcom roku. Na druhej strane Elon Musk stanovil pre zavedenie funkcie niekoľko krátkych termínov, pričom miliardár povedal, že „by mi vyrazilo dych, keby sme to nezaviedli do konca budúceho roka“.

Začiatkom tohto roka vyšlo najavo, že spoločnosť X Elona Muska získala licencie na prevod peňazí alebo meny v siedmich štátoch USA. Licencia umožňuje sprostredkovať bankové a elektronické prevody. Samozrejme, nie je to prvýkrát, čo Musk pracuje na platforme finančných služieb. Musk spolu s ďalšími ľuďmi spustil službu X.com zhruba pred dvadsiatimi rokmi. Spoločnosť X sa neskôr premenovala na PayPal a za vysokú cenu bola predaná firme eBay. Musk však stále verí v tú istú myšlienku a plánuje použiť príručku, ktorú napísal pre PayPal, aby s X porazil PayPal. Ďalej k tomu Musk uvádza: „Plán produktu X/PayPal som napísal ja a David Sacks v júli 2000. A z nejakého dôvodu PayPal, keď sa stal eBay, nielenže nezrealizoval zvyšok zoznamu, ale v skutočnosti vrátil späť niekoľko kľúčových funkcií, čo je šialené. Takže PayPal je v skutočnosti menej kompletný produkt, než s akým sme prišli v júli 2000, teda pred 23 rokmi.“

X by nebola prvou aplikáciou, ktorá do jednej aplikácie spája množstvo služieb. V Číne WeChat postupuje podľa podobného plánu, keď do jednej aplikácie spája viacero služieb vrátane financií. X však nebude obmedzená na jednu krajinu alebo región, pretože Musk plánuje poskytnúť spôsob, ako okamžite posielať alebo prijímať peniaze po celom svete.

Zdroj