Smini je napriek svojmu pancierovaniu najmenší a najľahší smartfón, ktorý bude uvedený na trh v roku 2023.

Novinka sa zmestí do dlane, dá sa veľmi pohodlne ovládať jednou rukou a okrem kompaktných rozmerov ponúka aj extrémnu odolnosť či inovatívny sekundárny displej. Značka predstavuje odolný smartfón Doogee Smini, ktorý sa vymyká trendu nafukovania rozmerov a uhlopriečok. Novinka so 4,5″ displejom má rozmery 133×60×14 mm a hmotnosťou 155 gramov je tak najkompaktnejším smartfónom, ktorý bol tento rok uvedený na český trh. Svoje miesto si nájde vo vreckách všetkých priaznivcov outdoorových aktivít, ako aj bežných používateľov, ktorých nebaví nosiť veľké a krehké zariadenia. Základnou vlastnosťou telefónu je ich extrémna odolnosť a Smini v tomto smere nerobí kompromisy. Rovnako ako jeho oveľa väčšie modely spĺňa normy IP68, IP69K a MIL-STD-810G, čo zaručuje, že sa doň nedostane prach ani iné pevné častice, bez problémov funguje pod vodou a odolá aj silným prúdom a neotrasú ním ani pády na všetky hrany, strany a rohy.

Vďaka tejto odolnosti a kompaktným rozmerom je praktickým zariadením do terénu, najmä ak chce používateľ cestovať alebo športovať naľahko. Telefón neprekáža ani nezaťažuje, zmestí sa takmer do každého vrecka a má neobvyklú funkciu v podobe sekundárneho displeja na zadnej strane. Tento malý nastaviteľný displej zobrazuje teplotu a vlhkosť, dátum, čas a stav batérie, čo používateľovi umožňuje rýchlo skontrolovať tieto informácie bez toho, aby musel telefón vziať do ruky a odomknúť ho. Telefón ponúka 4,5″ IPS displej s rozlíšením 1170×480 px (ktorý je síce na dnešnú dobu archaický a ide o nízke rozlíšenie), avšak vďaka malej veľkosti dosahuje solídnu jemnosť 281 ppi. O výkon sa stará osemjadrový čipset MediaTek Helio G99 s 8GB RAM, s možnosťou rozšírenia o ďalších 7GB virtuálnej pamäte. Vnútorné 256GB úložisko možno zväčšiť o 2TB pomocou karty microSD a ak používateľ túži po rozšírenom úložnom priestore, slot na pamäťovú kartu možno alternatívne využiť pre druhú SIM kartu.

O fotografovanie alebo natáčanie videí vo Full HD rozlíšení sa postará 50 MPx hlavný fotoaparát so schopnosťou umelej inteligencie doplnený o 2 MPx makro fotoaparát na snímanie zblízka, zatiaľ čo 8 MPx predný fotoaparát sa postará o zhotovovanie selfie a videohovory. Napriek malým rozmerom sa v telefóne našlo miesto pre 3000 mAh batériu, ktorá mu vďaka malej obrazovke a úspornému čipsetu zabezpečí dlhú výdrž na jedno nabitie. Pokiaľ ide o konektivitu, Smini podporuje 4G, Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2, ako aj NFC na mobilné platby. Na odomykanie možno použiť prednú kameru, ktorá rozpoznáva tvár používateľa, alebo čítačku odtlačkov prstov integrovanú do bočného tlačidla. Telefón podporuje všetky hlavné globálne služby satelitnej navigácie a je vybavený kompasom a ďalšími senzormi na orientáciu v teréne. Odolný telefón Doogee Smini bude na našom trhu dostupný od 26. novembra 2033 za odporúčanú koncovú cenu 280 eur.