Spoločnosť Warner Bros Discovery je s priebehom fúzie spokojná a chce novú aplikáciu spustiť na jar 2023.

Generálny riaditeľ firmy, David Zaslav v rozhovore oznámil, že zlúčenie HBO Max a Discovery+ prebieha tak dobre, že cieľový dátum spustenia novej služby sa posúva z leta 2023 na jar 2023. Od používateľského rozhrania cez backend až po obsah sa tieto dve služby mimoriadne líšia, pričom HBO Max pravdepodobne vedie v počte predplatiteľov Discovery+, keďže v apríli pred akvizíciou mala približne 76,8 milióna používateľov a kombinované služby majú teraz 94,9 milióna predplatiteľov. Zaslavovým plánom však vždy bolo zlúčiť obe služby, ktoré jeho tím považuje za služby zamerané na veľmi odlišné trhy. Začiatkom tohto roka slajd, v ktorom sa tvrdilo, že HBO Max má sklon k mužom a Discovery+ k ženám, urazil používateľov oboch služieb a zároveň posilnil Zaslavov názor na vec.

Zaslav sa pri svojej snahe urobiť zo spoločnosti Warner Bros. Discovery ziskovú spoločnosť nijako zvlášť nezaujíma o to, koho urazí. Počas hovoru k výsledkom poznamenal, že keď sa seriál Fixer Upper: Zámok mal premiéru na HBO Max, rýchlo sa dostal do prvej päťky najsledovanejších relácií v službe, čo potvrdzuje „tézu“ WBD, že kombinovaná aplikácia bude úspešnejšia a prinesie viac predplatného a menej odchodov. Seriál sa vysielal aj na Magnolia Network a streamoval sa na Discovery+. Zaslav dúfa, že táto zlúčená aplikácia prinesie nielen zvýšenie počtu predplatných, ale aj výrazne vyššie príjmy z reklamy. Pokiaľ ide o obsah, ktorý sa objaví v novej službe, v pláne je vynaložiť ešte viac peňazí na nový obsah. „Prikláňame sa k tomu,“ povedal počas telefonátu. Hoci na začiatku hovoru poznamenal, že „už nejde o to, koľko, ale o to, ako dobre“.

V tejto súvislosti spomenul aj obsah, ktorý bol začiatkom tohto roka náhle stiahnutý zo služieb WBD. K odstráneniu došlo tak náhle, že často prekvapilo aj samotných tvorcov relácie. „Z platformy sme nestiahli ani jednu reláciu, ktorá by nám akokoľvek pomohla,“ povedal Zaslav s tým, že WBD ušetrené peniaze smeruje do nového obsahu. To je pravdepodobne skvelé počuť, ak máte nový námet na Hru o tróny, ale absolútne mizerné, ak ste jedným z mnohých tvorcov animovaných filmov, ktorým ich relácie zo dňa na deň zmizli.

Zdroj