Najnovšie úniky Samsung Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra ukazujú relatívne veľkosti, pričom firma údajne zlepšila stabilizáciu a výkon zaostrovania v S23 Ultra.

Najväčším problémom predošlých modelov série Ultra z generácie S20, S21 a S22 bol neskutočne dlhý čas na zaostrenie fotografie. Čakať tri sekundy pre výsledok je veľa a zrejme softvér v tomto nebol zvládnutý (to sme kedysi aj vyčítali napríklad v recenzii S20 Ultra kde sa tieto problémy prejavili najviac). Už pri pohľade na pripravovaný Samsung Galaxy S23 Ultra možno neuvidíte nič odlišné od modelu 2022. Nová vlajková loď má však pod kapotou niekoľko zásadných vylepšení – exkluzívny Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a nový 200 MPx fotoaparát sú hlavné položky. Navyše, 200 MPx ešte ešte viac, ako predtým problémový 108 MPx snímač. Leakeri uvádzajú, že budú aj ďalšie vylepšenia, a že „zaostrovanie už nie je problém“. Najväčšie problémy mal pritom prvý S20 Ultra, ktorý bol prvým 108 MPx telefónom spoločnosti a výsledky boli katastrofálne (pri bežnom fotení a nedoostrení sa stalo bežnou súčasťou, že z 30 fotiek bolo 15 rozmazaných, čo je riadny škandál!). Tie boli odstránené softvérovou aktualizáciou a fotoaparáty nasledujúcich modelov boli upravené na lepšie výsledky, hoci nečakali nás tu žiadne zázraky…

Teraz model Ultra prechádza na novú generáciu snímačov a ak má leaker pravdu, problémy s modelom S20 Ultra by sa už nemali opakovať. Leaker tiež tvrdí, že systém stabilizácie obrazu fotoaparátu bol výrazne vylepšený. Reproduktor S22 Ultra nebol najhlasnejší, ale Samsung údajne tento problém pri verzii 2023 vyriešil – zlepšili sa najmä basy, píše Ice. Okrem toho bude nový telefón Ultra vybavený veľmi schopnou sadou pre mikrofóny. Do dňa uvedenia radu Galaxy S23 na trh zostávajú tri týždne a Samsung ponúka zľavy tým, ktorí si telefón rezervujú skôr. Vylepšenie zaostrenia fotoaparátu a výkonu reproduktorov nemusí byť to, čo kupujúcich prinúti zaobstarať si ho, ale tieto veci by mohli urobiť majiteľov spokojnejšími z dlhodobého hľadiska. Dátum oznámenia série Galaxy S23 je už stanovený na 1. februára, takže očakávame, že intenzita únikov sa ešte zvýši. Najnovšie informácie prichádzajú v podobe fotografie makiet troch telefónov. O ich hardvéri nám síce veľa nepovie, ale dáva nám dobrú predstavu o ich relatívnej veľkosti.

Opäť je potvrdený aj dizajn všetkých troch. Zdá sa, že na tele modelu S23 Ultra nastala nulová zmena, zatiaľ čo menší súrodenci si osvojili zadné panely v súlade s vrcholným modelom bez ostrovčeka fotoaparátu a len s vystupujúcimi šošovkami fotoaparátu. Napriek tomu je medzi modelmi S23/23+ a S23 Ultra jasný rozdiel. Druhý menovaný má ostré rohy a celkovo blokovejší dizajn, zatiaľ čo zvyšné dva majú oválny tvar a takmer ploché boky.

1 , 2