Tak ako každý rok, tak sa aj tento rok stretávame s akciou zameranou predovšetkým na hráčov. Už tradične sa koná v poľských Katoviciach a medzi hlavných partnerov patrí spoločnosť Acer.

Po šesťmesačnom turné po Európe dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovíc na poslednú zastávku šampionátu 14. ročníka IEM 2020, ktorý sa bude konať od 28. februára do 1. marca 2020. Titul Intel Extreme Masters Championship je považovaný za jednu z najnáročnejších trofejí v segmente eSportu. Na poľskej pôde bude 16 elitných tímov z celého sveta súťažiť o 500-tisíc dolárov a svoj zápis do histórie Counter-Strike.

Turné trofeje odštartovalo v Berlíne na veľtrhu IFA 2019 a od tej doby prechádza medzi hlavnými hernými akciami a medzníkmi naprieč oblasťou EMEA. Taktiež dávame do pozornosti platformu Planet 9 pre eSport fanúšikov, v ktorej sa môžu zaregistrovať a hrať v IEM Katowice 2020. Je to pritom otvorená komunitná platforma, ktorá umožňuje hráčom budovať svoj tím, trénovať a prebojovať sa k víťazstvu. Po prvýkrát bola predstavená na veľtrhu IFA v septembri 2019. V súčasnej dobe je v otvorenej beta verzii a očakáva sa, že bude v oblasti EMEA spustená pre verejnosť v 2. štvrťroku 2020.

Základom platformy sú jej komunitné funkcie, ktoré hráčom umožňujú stretávať sa a združovať s ostatnými hráčmi, ktorí sú na podobnej ceste. Možno v nej pridávať priateľov, sledovať ľudí, o ktorých má hráč záujem a dostávať odporúčania o tom, kto by mohol byť ich dobrým spoluhráčom na základe hraných hier a dopĺňajúcich zručností. Tímom môžu funkcie ako je chatovacia miestnosť, ktorá umožňuje zdieľanie herných taktík, pomôcť sa združovať a učiť jeden od druhého.