Štvrtá generácia smart hodiniek od Samsungu bola uvedená na trh minulý rok a už sa začínajú vynárať informácie čo prinesie piata generácia.

Galaxy Watch 4 boli veľmi úspešný produkt, nakoľko ponúkajú snáď všetko čo by sme si mohli priať od smart hodiniek a zariadenie funguje skvele v Samsung ekosystéme. Je to akási odpoveď na Apple Watch a ekosystém Applu. Hodinkám k dokonalosti chýba ešte pár funkcií a niektoré z nich dostaneme už s piatou generáciou smart hodiniek. Najväčším problémom súčasných smart hodiniek je výdrž batérie. Dennodenné nabíjanie sa stalo súčasťou života majiteľov týchto zariadení, a preto firma, podľa zahraničného serveru, vybaví ďalšiu generáciu hodiniek väčšou batériou. Súčasná generácia má kapacitu batérie 247 mAh, resp. 361 mAh v prípade väčšej 44 mm verzie. Piata generácia by mala priniesť kapacitu batérie 276 mAh v prípade menšej 40 mm verzii hodiniek a jej väčší náprotivok dostane 397 mAh batériu.

Ďalšou novinkou by mal byť termometer. Tento senzor je veľmi užitočný v meraní telesnej teploty a sledovaní chorôb súvisiacich s vyššou telesnou teplotou, medzi ktoré patrí aj CoVID-19. Nakoľko Galaxy Watch 4 už disponujú oxymetrom, ktorý meria hladinu okysličenia krvi, spolu s termometrom by nová generácia smart hodiniek bola skvelým pomocníkom v súčasnej situácii, nakoľko toto ochorenie sa prejavuje zvýšenou telesnou teplotou a nižšou hladinou kyslíka v krvi. Galaxy Watch 5 pravdepodobne uvidíme v auguste tohto roka, možno spolu s nasledovníkmi súčasných Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3.

Zdroj