Celé mesiace sledujeme bizarnú ságu Roberta Escobara (brata slávneho Pabla Escobara), ktorý sa pokúšal predávať skladací smartfón Samsung Galaxy Fold pod značkou Escobar. Tentoraz to skúša s lacným iPhonom.

Roberto Escobar sa snaží tentokrát predať repasované smartfóny Apple iPhone 11 Pro v 24K zlate iba za 499 dolárov. Technickí novinári už predtým poukázali na to, že spoločnosť Escobar Inc. vlastne iba prebaľovala Samsung Galaxy Fold a že väčšina objednávok nebola nikdy reálne doručená. Teraz má spoločnosť novú ponuku – repasované iPhone 11 Pro a pritom oznámila, že predáva iba obmedzený počet „predtým poškodených“ iPhone 11 Pro 256 GB. Telefóny boli opravené a „pozlátené“. Jeden z mála šťastných, komu bol telefón reálne doručený o ňom na unboxing videu tvrdí, že toto pozlátenie je skôr niečo ako nálepka z hliníkovej fólie.

Telefóny sa údajne dodávajú s originálnym príslušenstvom spoločnosti Apple, napríklad s nabíjacím káblom, nabíjačkou a slúchadlami. Escobar Inc. má vyryté svoje logo na zadnej strane, a ak telefón skutočne príde, príde v „luxusnej drevenej krabici“. „Toto je môj spôsob, ako bojovať proti Apple, predávam ich telefóny za nižšiu cenu a moje sú pozlátené a pekné dievčatá ich predvádzajú. Apple to nikdy nemôže urobiť,“ uviedol Roberto Escobar vo vyhlásení.

Treba mať však na pamäti, že ide o ďalší podvod. Pri kúpe totiž nie sú žiadne spoľahlivé metódy a dokonca aj spoločnosť PayPal odmieta spolupracovať s Escobar Inc. Podľa zahraničných správ možno konštatovať, že prebalený iPhone po zaplatení zrejme doručia iba recenzentom a influencerom (youtuberom), od ktorých sa očakáva, že spravia Robertovi Escobarovi slušné promo. A tí ostatní používatelia ostanú okradnutí. Okrem toho, platiť za telefón dopredu spoločnosti, pri ktorej sa v minulosti dokázalo, že objedané telefóny nedoručovala je veľmi vysoké riziko.

Zdroj: EG