Apple bojuje za zníženie svojej závislosti od dodávateľov tretích strán tým, že si výrobu komponentov presunie do vlastnej réžie.

Tak ako to urobil so svojimi mobilnými čipovými súpravami série A a SoC série M, Cupertino vraj chce do vlastnej výroby preniesť bezdrôtové čipy, 5G modemy a dokonca aj výrobu displejov pre svoje iPhony, hodinky Apple Watch a počítače Mac. Najnovší prieskum v oblasti polovodičov od analytika Ming-Chi Kuo tvrdí, že firma ustúpi od vývoja čipov Wi-Fi a naďalej sa bude spoliehať na Broadcom ako svojho kľúčového dodávateľa.

Spoločnosť venuje väčšinu svojich zdrojov na návrh integrovaných obvodov vývoju čipovej súpravy. Kuo tiež spomína, že firma stále uprednostňuje vývoj svojho 5G modemu pred projektom Wi-Fi čipu. Apple pravdepodobne prejde na Wi-Fi 6E vo svojich nadchádzajúcich modeloch iPhone 15 a vo zvyšku svojho produktového portfólia. Kuo potvrdil, že na kombinovanom čipe Wi-Fi+Bluetooth giganta sa stále pracuje. Mark Gurman tiež potvrdil, že výrobca stále pracuje na tomto kombinovanom čipe.

Zdroj