Najnovší tablet Apple iPad Pro 12.9 (2021) s M1 procesorom prešiel rôznymi testami: na poškriabanie, popálenie a ohýbanie. A výsledok?

Predchádzajúce iPady nedopadli v testoch ohýbania dobre. Veľkosť a kovová konštrukcia im v nedáva takú odolnosť ako väčšine telefónov, ktoré sú menšie a konštrukčne pevnejšie. Apple nedávno predstavila svoje nové vlajkové tablety na rok 2021. Ak nás zaujímalo, ako si väčší z nich poradí v tradičnom teste poškriabania, popálenia a ohnutia, tak tu máme odpoveď. Zack z JerryRigEverything je tu opäť, tentoraz testuje iPad Pro 12.9 s čipsetom M1 a vôbec prvým mini-LED LCD displejom v tablete. Ako bude displej znášať námahu? Pripomeňme, že displej je stále krytý sklom (tak ako každý iný displej mobilného zariadenia), takže sa podľa očakávania poškriabe na úrovni 6 Mohsovej stupnice tvrdosti, s hlbšími ryhami na úrovni 7.

Ako však budú reagovať mini LED diódy na plameň? Ukázalo sa, že pixely zhruba po 17 sekundách sčernejú a akonáhe plameň prestane na displej pôsobiť, tak je displej znovu funkčný a sčernanie zmizne. Pripomeňme, že podobne sa správajú tradičné LCD panely. Hliníková zadná strana sa pri pôsobení čepele poškriabe a ak chcete, môžete na ňu skúsiť „nakresliť“ slona tak ako autor crash testu. Nakoniec prišlo na test ohýbania. Displej sa pri ohnutí tabletu zo zadnej strany ohne a mierne vytŕča z rámu a zostane ohnutá. Pri ohýbaní z druhej strany je ohyb menší a oveľa menej pruží.

Po ďalšom pokuse zo zadnej strany sa zariadenie samo o sebe nezlomí, ale zostane ohnuté. Vo výsledku platí, že napriek svojim veľkým rozmerom je tablet veľmi odolný, neodporúčame však vykonávať vyššie uvedené testy (ktoré realizujete na vlastné riziko). Koniec-koncov, iPad za 1200 eur je oveľa lepšie používať ako ho ničiť. Sú však používatelia, ktorí chcú zaujať práve s crash testami kde ukazujú verejnosti, čo dané zariadenia vydržia.

Zdroj