Medzi najzaujímavejšie patrí možnosť prepisovať hlasové poznámky, či reakcie aktualizované so všetkými emotikonmi.

V najnovšej verzii apk v nedávnej aktualizácii aplikácie správy pribudlo niekoľko nových funkcií existujúcich funkcií správ. Či už posielate štandardnú správu SMS/MMS alebo RCS, môžete posielať a prijímať hlasové správy. V budúcej aktualizácii budete môcť zobraziť prepisy svojich hlasových správ, ktoré používateľom pomôžu ľahšie komunikovať, možno v kontextoch, keď si správu nemôžete vypočuť nahlas. Snímky obrazovky odhaľujú, že prepis hlasovej poznámky sa deje priamo v zariadení. Pri testovaní bolo pri prepise hlasovej poznámky dlhšej ako 10 sekúnd zreteľné oneskorenie.

Prepis môže pomôcť, keď zvuk hlasovej správy nie je jasný alebo nie je možné ho počúvať. Hlasové správy sa prepisujú len v zariadení a obsah prepisu sa neodosiela do Googlu. Túto možnosť spravuje používateľ, možno ju zmeniť kedykoľvek v nastaveniach zariadenia. Reakcie v správach umožňujú pridať emotikonom v reakcii na akúkoľvek správu prijatú cez RCS. Nová aktualizácia by umožnila reagovať na správu pomocou ľubovoľného emotikonu, a nie len jedného zo siedmich emotikonov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. V tejto aktualizovanej funkcii je emotikon palca nadol nahradený ikonou, ktorá zobrazuje všetky ostatné emotikony.

Nakoniec je k dispozícii nové zobrazenie galérie pri výbere obsahu, ktorý chcete poslať priateľovi prostredníctvom aplikácie. Namiesto horizontálneho posúvania pri výbere fotografie sa zobrazí ponuka príloh pre galériu a umožní používateľovi posúvať sa vertikálne. Tieto funkcie môžu prísť v budúcej verzii aplikácie, ale neboli potvrdené, takže sa môžu, ale nemusia dostať do nových zostáv.

Zdroj