Prinášame návod, ako zistiť, či používateľov smartfón Xiaomi dostane nový HyperOS.

Výrobca nedávno predstavil HyperOS, komplexný operačný systém, ktorý má nahradiť MIUI v jej zariadeniach a zároveň integrovať celý ekosystém. Prvé telefóny s HyperOS, vrátane nedávno predstaveného modelu Poco X6 Pro debutujú na trhu. Takisto to vyvoláva otázky o osude predtým vydaných zariadení Xiaomi, Redmi a Poco. Ktoré zo starších modelov dostanú aktualizáciu? Odpoveď na otázku spočíva v záväzku Xiaomi aktualizovať značný počet svojich smartfónov inovatívnym systémom HyperOS.

Spoločnosť plánuje priniesť nový operačný systém do desiatok modelov. Existujúcim používateľom poskytne vylepšené a zjednotené prostredie. Ako ale zistiť, či sa na používaný telefón vzťahuje aktualizácia? Existuje jednoduchý spôsob, ako túto informáciu zistiť. HyperOS, aj keď je čiastočne zakorenený v systéme Android 14, predstavuje odklon od predchádzajúcej používateľskej nadstavby MIUI.

Ak chcete zistiť, či získa používaný telefón Xiaomi, Redmi alebo Poco aktualizáciu HyperOS, môžete využiť aplikáciu s názvom MIUI Downloader & HyperOS (odkaz). Používateľsky prívetivá aplikácia, dostupná v obchode Google Play, je vybavená tak, aby identifikovala nainštalované zariadenie a poskytla komplexné informácie o jeho aktuálnej verzii operačného systému. Okrem toho uľahčuje vyhľadávanie a sťahovanie najnovších stabilných verzií systému pre konkrétne zariadenie. Zároveň umožňuje používateľom nastaviť notifikácie pre upozornenia týkajúce sa nových aktualizácií systému.

Po stiahnutí a spustení aplikácie MIUI Downloader & HyperOS aplikácia rýchlo odhalí stav operačného systému telefónu. Ukáže, či je zariadenie aktuálne a kompatibilné s aktualizáciou na HyperOS a Android 14. Táto účinná a spoľahlivá metóda zaručuje, že používatelia môžu okamžite zistiť stav svojich zariadení a zostať informovaní o dostupnosti novej aktualizácie operačného systému.

Zdroj