Počas Vianoc i na konci roka surfovali a volali Slováci najviac v Rakúsku, mimo Európy boli v kurze USA, Spojené arabské emiráty (SAE) a Thajsko.

Počas desiatich dní sviatočnej roamingovej prevádzky (od 23.12.2018 do 1.1.2019) sa menili roamingové rebríčky využívania služieb. Rakúsko získalo ešte väčší náskok, Česko ostalo stabilnou dvojkou, no do rebríčkov vstúpila aj Veľká Británia. Mierny nárast zaznamenali aj niektoré zahraničné destinácie v nečakanom poradí. Mimo Európy prevádzka najmä v USA, SAE a Thajsku.

Exotické či mimoeurópske krajiny sa málokedy dostanú do TOP20 rebríčka (jedine pri SMS) vďaka výhodným podmienkam v EÚ, ale na prevádzke sa podieľajú nezanedbateľným podielom minút, dát či SMS. Pri volaniach sú USA na 24. mieste, SAE na 27. mieste a Thajsko na 29. Istá hlasová prevádzka bola zaznamenaná aj z Izraela, Južnej Kórey, Ománu, Martiniku či Dominikánskej republiky. Pri dátach popri USA (22.), SAE (27.) a Thajsku (33. miesto) nečakane zabralo Japonsko, Čína a Brazília.

Pri SMS je hlavná trojica dokonca v TOP20: USA (13.), SAE (16.) a Thajsko (17.). Krásne Vianoce a Štastný Nový rok sa hojne želali aj z Egypta, Kuby, Kanady, Maurícia, Vietnamu, Filipín a nechýbali ani Maledivy a Seychelly. Rakúsko je tradičný líder v hlasovej prevádzke, no počas sledovaných 10 dní vytvorilo nečakane silný podiel – až 49% prevádzky v roamingu išlo z tejto krajiny.

Rakúsko dominuje aj pri dátach (30%), no v závese ostáva Česko (24%). Viac ako polovica dátovej prevádzky ide z tejto dvojice, tretie je Maďarsko a veľa sa surfovalo aj v Taliansku. Rakúsko zvíťazilo aj pri SMS, nasleduje Česko a Maďarsko. Tieto tri krajiny generujú dve tretiny celej SMS prevádzky. Do TOP5 sa dostalo aj Poľsko.