Dňa 20. júla 1969 svet sledoval obrovský skok pre ľudstvo Neila Armstronga, avšak za týmito ikonickým zábery sa skrýva nevídaný príbeh. Teraz, 50 rokov neskôr, oslavujú Discovery a Science Channel pristátie lode Apollo 11 na Mesiaci dvojhodinovou televíznou udalosťou.

Apollo: Stratené záznamy (Apollo: The Forgotten Films), ktorá prinesie celý príbeh tej najodvážnejšej misie v doposiaľ nezverejnených záberoch. Archívy odhalia neuveriteľne početnú armádu inžinierov, vedcov a kozmonautov, ktorí sa podieľali na najväčšom technologickom počinu Ameriky. Film, ktorý bude mať premiéru 21. júla 2019 o 22:00 na Discovery Channel obsahuje zábery z množstva rôznych zdrojov vrátane výskumných centier NASA, Národného archívu a spravodajstvo tej doby. Tento úžasný poklad, kvôli ktorému sa bolo treba prebrať tisíckami filmovými kotúčmi, poskytuje nevšedný pohľad do zákulisia vyčerpávajúcich príprav, ktoré predchádzali vyslanie prvých ľudí na náš Mesiac.

„Zámerom tohto spomienkového špeciálu je osláviť a vzdať hold každému, kto sa zaslúžil o realizáciu tejto najneuveriteľnejšie misie,” povedal Howard Swartz z Discovery. „Snímka obsahujúce výhradne archívne dobové zábery bude pre divákov pútavým zážitkom, ktorý je prenesie späť do doby nádeje aj strachu, ktorá nakoniec vyústila vo víťazstvo.” Americký závod o pristátie na Mesiaci nebola jednoduchá misia. Štyristo tisíc vedcov a inžinierov, ktoré zasvätili svoje životy uskutočnenie tohto národného sna, čelilo jednej prekážke za druhou. Prekonávali nesmierne ťažkosti, aby postavili tak silnú raketu, ktorá by opustila zemskú príťažlivosť s posádkou odvážnych kozmonautov riskujúcej svoje životy na palube vesmírnej lode, ktorá mala pristáť na konkrétnom mieste na 250 000 mil vzdialenom Mesiaci.

Pridaj komentár