Mobilný operátor 4ka prináša novinku – zdieľaný nekonečný paušál Sloboda4 (Sloboda na štvrtú).

Ide o nový koncept paušálu, kedy môže zákazník využívať volania alebo SMS a dáta na 4 nezávislých SIM kartách na jednom paušále a za jednu cenu. Zdieľaný nekonečný paušál je tak predurčený pre rodiny či skupiny kamarátov, ktorí tak získajú výhodnejšie podmienky pre celú skupinu. Zdieľanie je riešením mnohých problémov. Vďaka najnovšej ponuke operátora môžu štyria zákazníci spojení v jednom paušále volať a smskovať donekonečna, pričom na jednu SIM pripadá cena len 10 eur/30 dní. A zároveň dostanú do spoločného paušálu aj zdieľané 4GB dát v celej EÚ. Zdieľaný nekonečný paušál umožňuje zákazníkovi (majiteľovi paušálu) zdieľať volania/SMS a dáta s tromi ďalšími účastníkmi (členmi skupiny).

V tomto paušále napríklad štyria rodinní príslušníci alebo kamaráti za 40 eur/pre 4 SIMky na 30 dní spoločne využívať zdieľané nekonečné minúty/SMS v celej EÚ a zdieľané 4GB dát v celej EÚ. Na jednu SIMku tak zaplatia 10 eur, pričom je možné do paušálu pridať aj piateho člena/SIM skupiny za dodatočných 10 eur na 30 dní. Zdieľaný nekonečný paušál zároveň umožňuje majiteľovi paušálu flexibilne dokupovať dátové balíky dáta navyše podľa potreby skupiny pre seba, alebo členov v skupine, a to v podobe zdieľaných nekonečných dát pre všetkých členov v skupine, alebo samostatných dát pre jednotlivých členov. K dispozícii je možnosť aktivovať si Zdieľané nekonečné dáta v SR (16GB v EÚ) za 24 eur pre 4 SIMky na 30 dní. Samostatné dáta navyše pre 1 SIM-ku ponúkajú dáta v troch variantoch. Aktivovať ich môže majiteľ paušálu flexibilne pre každú zo 4 SIM zvlášť.

Na výber sú dátové balíky 1GB v SR a EÚ za 2€/30 dní, 8GB v SR (z toho 2,67 GB v EÚ) za 4€/30 dní a Nekonečné dáta v SR (z toho 5,33GB v EÚ) za 8€/30 dní. Tieto dátové balíky nie sú zdieľané s ostatnými v skupine, ale sú k dispozícii výhradne pre zvolenú SIM kartu. Ako si aktivovať nový zdieľaný nekonečný paušál? Môže si ho zákazník kúpiť na vybraných predajných miestach, alebo cez e-shop spolu so 4ka SIM kartou. Existujúci zákazníci si zdieľaný nekonečný paušál môžu aktivovať priamo cez zákaznícky portál Moja zóna alebo appku Moja 4ka. Zákaznícky portál Moja zóna a appka Moja 4ka zároveň umožňuje jednoducho spravovať paušál, čiže pridávať alebo upravovať členov resp. telefónne čísla, dokupovať dáta navyše a nastaviť si aj úhradu poplatku za paušál automaticky z platobnej karty.