Čínsky OEM výrobca Mony pre nás pripravil malú raritu, keď na portáli Indiegogo začal propagovať svoj malý telefón Mony Mint, ktorý podporuje siete 4G a výrobca tvrdí, že dokáže všetko.

Má to byť aj najmenší 4G telefón na svete, keďže je menší ako minuloročný Rakuten Mini a dokonca menší ako miniatúrny Palm Phone z predchádzajúceho roka. Telefón Mona Mint má v skutočnosti len 3″ dotykový displej LCD s rozlíšením 854×480 pixelov. Má tiež celkom zaujímavý minimalistický dizajn, kde ponúka len port USB-C a tlačidlá na ovládanie hlasitosti a vypínač. Výrobca tvrdí, že tento malý telefón je ideálny na chvíle, keď je používanie veľkého a drahého telefónu nepohodlné, napríklad počas športových aktivít v prírode.

Mony Mint má 3GB RAM a 64GB interného úložiska, ktoré možno ďalej rozšíriť až na 164GB. Má tiež slot na dve SIM karty a operačný systém je Android 9 PIe. Batéria má kapacitu 1250 mAh a na jedno nabitie by mala vydržať 72 hodín. Telefón podporuje aj GPS, Bluetooth alebo dokonca Google Play Store. Predný fotoaparát má rozlíšenie 2 MPx a zadný fotoaparát 5 MPx. Takže je to celkom zaujímavý trpaslík a cena je tiež zaujímavá. Na portáli Indiegogo výrobca pripravil niekoľko zľavových akcií. V prvej ponuke môžete získať telefón za 99 USD, v ďalšej za 115 USD a najvyššia cena v tejto akcii je 129 USD. Dodávky telefónu by sa mali začať v novembri tohto roka.

Zdroj