Domnieva sa, že aktéri prepojení s Čínou používajú obrázky generované umelou inteligenciou na ovplyvňovanie amerických voličov.
Keďže do primárnych volieb prezidenta USA v roku 2024 zostáva už len niekoľko mesiacov, v nedávnej správe firmy sa uvádza, že organizácie napojené na Čínu sa snažia šíriť dezinformácie o dôležitých otázkach s cieľom ovplyvniť amerických voličov prostredníctvom miestnych sietí sociálnych médií. Správa vo formáte PDF bude súčasťou pokračujúcej série MTAC, ktorá sa bude zaoberať aktuálnymi kybernetickými hrozbami rôznych skupín v rôznych regiónoch sveta. V tomto prípade sa tohtotýždňová správa zaoberá hrozbami, ktoré majú základňu vo východnej Ázii vrátane Číny. Microsoft v správe uvádza: „Približne od marca 2023 začali niektoré podozrivé čínske prostriedky IO na západných sociálnych médiách využívať generatívnu umelú inteligenciu (AI) na vytváranie vizuálneho obsahu. Tento relatívne kvalitný vizuálny obsah už pritiahol vyššiu mieru zapojenia autentických používateľov sociálnych médií. Tieto obrázky nesú znaky generovania obrázkov na základe difúzie a sú pútavejšie ako nešikovný vizuálny obsah v predchádzajúcich kampaniach.“
V blogovom príspevku k tejto správe sa dodáva, že očakáva, že Čína bude v budúcnosti tieto generatívne obrázky vytvorené umelou inteligenciou naďalej zlepšovať a zdokonaľovať, ale v súčasnosti nie je známe, „ako a kedy ich nasadí vo veľkom rozsahu“. Spoločnosť začiatkom tohto leta odhalila, že hackerskej skupine napojenej na Čínu, známej ako Storm-0558, sa podarilo získať prístup k e-mailovým účtom americkej a európskej vlády. Microsoft nedávno priznal, že skupina dokázala získať kľúč MSA na získanie prístupu k týmto účtom vďaka viacerým chybám v jeho bezpečnostných metódach. Firma tvrdí, že prijala opatrenia na odstránenie týchto bezpečnostných dier. V auguste Microsoft zaslal varovanie pred ďalšou skupinou aktérov hrozieb so sídlom v Číne s názvom Flax Typhoon. Spoločnosť uviedla, že táto hackerská skupina od roku 2021 vedie špionážne kampane zamerané na Taiwan.