Podľa agentúry Reuters dokonca zdieľali klip, na ktorom je dieťa zrazené autom.

Niektorí pracovníci spoločnosti si podľa agentúry Reuters niekoľko rokov medzi sebou vymieňali citlivé fotografie a videá zachytené kamerami v autách majiteľov. Bývalí zamestnanci pre portál uviedli, že kolegovia zdieľali zábery v skupinových chatoch a v komunikácii medzi štyrmi očami od roku 2019 do minulého roka. Na jednom z takýchto videí bolo vidieť, ako Tesla jazdí vysokou rýchlosťou a potom zrazí dieťa na bicykli, uviedla agentúra. Iné zábery obsahovali napríklad nahého muža kráčajúceho k vozidlu. „Mohli sme vidieť, ako perú bielizeň a naozaj intímne veci. Mohli sme vidieť ich deti,“ povedal jeden z bývalých zamestnancov.

Pracovníci si vraj navzájom posielali aj videá natočené v garážach majiteľov. Na jednom klipe bola údajne vidieť ponorná biela ponorka Lotus Esprit, ktorá sa objavila vo filme Jamesa Bonda Špión. Ako to už býva, generálny riaditeľ Tesly Elon Musk si toto vozidlo kúpil pred desiatimi rokmi, čo naznačuje, že jeho zamestnanci šírili zábery, ktoré vozidlo zachytili v jeho garáži. Prax zdieľania obrázkov „bola porušením súkromia, ak mám byť úprimný,“ povedal jeden z bývalých zamestnancov. „A ja som vždy žartoval, že si nikdy nekúpim Teslu po tom, čo som videl, ako sa správali k niektorým z týchto ľudí.“ Firma na svojej webovej stránke uvádza, že každé nové vozidlo, ktoré vyrába, je vybavené ôsmimi externými kamerami.

Tie podporujú funkcie ako Autopilot, Smart Summon a Autopark. Umožňujú aj sledovací systém Sentry Mode, ktorý zachytáva zábery ľudí približujúcich sa k zaparkovanému autu a iné zdanlivo podozrivé aktivity. Spoločnosť vo svojom oznámení o ochrane osobných údajov zákazníkov uvádza, že kamerový systém navrhla s cieľom chrániť súkromie používateľov. Uvádza, že aj keď sa majitelia rozhodnú zdieľať kamerové záznamy so spoločnosťou na účely „učenia sa vozového parku“, „kamerové záznamy zostanú anonymné a nie sú spojené s vami ani s vaším vozidlom“, pokiaľ nedostane záznam v dôsledku bezpečnostnej udalosti, ako je napríklad havária alebo vystrelenie airbagu.

Zdroj