Spoločnosť tiež nedávno premenovala „Super Follows“ na „Subscriptions“.

Pre používateľov Twitter Blue v USA je limit 280 znakov na webstránke minulosťou od februára, keď im poskytol možnosť uverejňovať tweety s dĺžkou 4000 znakov. Teraz firma limit viac ako zdvojnásobila a spustila podporu tweetov s dĺžkou až 10000 znakov. Okrem toho podporuje formátovanie textu tučným písmom a kurzívou, čo umožňuje tvorcom obsahu používať tieto prvky na rozčlenenie potenciálne obrovských blokov textu. Šéf Twitteru Elon Musk prvýkrát oznámil, že webstránka umožňuje ešte dlhšie tweety, začiatkom marca, takmer mesiac po pôvodnom rozšírení na 4000 znakov.

Hoci limit 10000 znakov znie pre väčšinu bežných používateľov ako prehnaný (je to približne 2000 slov, teda dosť dlhá esej), platforma túto možnosť pravdepodobne zaviedla pre ľudí, ktorí chcú na svojich príspevkoch zarobiť. Spoločnosť práve premenovala „Super Follows“ na „Subscriptions“, čo používateľom umožňuje účtovať ľuďom 3, 5 a 10 dolárov mesačne za exkluzívny obsah vrátane chatov v Spaces určených len pre predplatiteľov. Twitter tiež prisľúbil, že počas nasledujúcich 12 mesiacov si nebude brať žiadne z ich zárobkov.

Zvýšením limitu počtu znakov tweetu pre používateľov Blue, ako aj umožnením zverejňovať „hodiny dlhé videá“, dáva tvorcom viac možností, ako udržať svojich predplatiteľov v kontakte. Získať používateľov, ktorí na stránke strávia viac času, zároveň znamená viac príležitostí na servírovanie reklám, ktoré by spoločnosti priniesli viac peňazí. Napriek tomu sa služba Super Follows nikdy celkom neujala a uvidíme, či sa tejto iterácii predplatenej služby bude dariť lepšie.

Zdroj

Pridaj komentár