Minulý rok sme urobili porovnanie Galaxy Z Fold 4 vs. Galaxy S22 Ultra.

Ukázalo sa, že skladací telefón je lepší z hľadiska výpočtového výkonu, ale mierne zaostáva, pokiaľ ide o grafický výkon. Tento výsledok nebol prekvapivý, keďže Fold 4 prišiel s o niečo novším Snapdragonom 8+ Gen 1 v porovnaní so Snapdragonom 8 Gen 1, ktorý používa séria S22. Nedávno uniknuté online benchmarky však tento rok poukazujú na iný príbeh. Podľa týchto testov budú mať pripravované skladacie modely rovnaký exkluzívny čipset Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, s akým prišli na trh aj tri modely smartfónov série Galaxy S23. Benchmark tiež odhaľuje, že bude existovať Fold 5 s 12GB RAM a Flip 5 s 8GB.

Táto špecifická verzia má v porovnaní s bežnou verziou o niečo vyšší takt – 3,36 GHz oproti 3,2 GHz. Logicky, mať rovnaký čipset by malo znamenať aj podobný výkon, ale podľa tohto uniknutého benchmarku sa novým skladacím zariadeniam akosi darí porážať aj Galaxy S23 Ultra (zatiaľ jeden z najlepších telefónov s Androidom pre rok 2023) s nemalým náskokom. Ide však o uniknuté benchmarky a aj keď sú skutočné, pochádzajú z predprodukčného zariadenia, vzhľadom na to, že očakávame, že Samsung uvedie obe zariadenia na trh približne o 5 mesiacov v priebehu augusta.

Modelové číslo SM-F946U označuje Fold 5, ktorý vykazuje skóre 2014 bodov pri jednom jadre a 5022 bodov pri viacerých jadrách. Číslo SM-F731U označuje model Flip 5, ktorý dosahuje dokonca o niečo lepšie výsledky s jednojadrovým skóre 2030 bodov a viacjadrovým skóre 5213 bodov. Ako vidíte, sérii S23 sa podarilo dosiahnuť až zhruba 1560 bodov na jednojadrovom skóre a 5000 na viacjadrovom. Na ďalšie úniky a náznaky o ďalších skladacích telefónoch je však ešte dosť času. Nech je to akokoľvek, určite pôjde o dva najlepšie skladacie telefóny na rok 2023.

Zdroj