Na udalosti Samsung Galaxy Unpacked v juhokórejskom Soule výrobca predstavil niekoľko noviniek.

Ďalšie, ktoré boli predstavené (okrem uvádzaných skladacích smartfónov) tablety zo série Galaxy Tab S9 a smarthodinky Galaxy Watch 6. Samsung už roky neustále vylepšuje svoju sériu a najnovšie prírastky sú tu s trojicou Tab S9. Podobne ako minulý rok prináša základný tablet s 11″ a plusovú verziu s 12,4″ uhlopriečkou, zatiaľ čo špičkový model Ultra sa môže pochváliť obrovským 14,6″ panelom Dynamic AMOLED 2X. Na prvý pohľad sa môže zdať, že S9 Ultra sa od svojho predchodcu až tak veľmi nelíši, ale spoločnosti sa podarilo priniesť niekoľko pozoruhodných vylepšení. Všetky tri modely sú teraz odolné voči prachu a vode podľa normy IP68, čím sa stali prvými bežnými tabletmi firmy (okrem Tab Active), ktoré majú túto úroveň ochrany proti vniknutiu.

S9 Ultra prináša priestranný 14,6″ displej Dynamic AMOLED 2X s rozlíšením 2960×1848px a 120 Hz variabilnou obnovovacou frekvenciou. Novinkou je tu funkcia Vision Booster, ktorá je prítomná aj v zariadeniach S23 a zlepšuje viditeľnosť displeja a farby v extrémne jasných podmienkach. Výrez je stále prítomný a nachádza sa v ňom dvojica 12 MPx predných fotoaparátov: klasický a širokouhlý snímač. Štvorica reproduktorov AKG je teraz o 20% väčšia a prenesená je aj optická čítačka odtlačkov prstov v displeji. S9 je vybavený SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, rovnako ako S23 a najnovšie skladacie zariadenia. S9 Ultra môže byť nakonfigurovaný s 12GB alebo 16GB RAM a 256/512GB alebo 1TB úložiskom. Každé zariadenie je tiež možné konfigurovať len vo výbavách Wi-Fi alebo 5G a podporuje rozšírenie o kartu microSD.

Zadná strana tabletu má prepracovaný dizajn s dvoma krúžkami fotoaparátu a LED bleskom. K dispozícii je 13 MPx hlavný snímač s automatickým zaostrovaním a možnosťou nahrávania 4K videa až do 60 snímok za sekundu. Sekundárny modul je 12 MPx ultraširokouhlý objektív, ktorý by mal byť výrazným vylepšením oproti 6 MPx jednotke na Tab S8 Ultra. Tablety majú už v základe Android 13 s nadstavbou One UI 5.1 a firma sa tiež zaväzuje k štyrom aktualizáciám systému Android a k piatim rokom bezpečnostných aktualizácií. Samsung ku všetkým trom tabletom ešte pribalí stylus S Pen. S9 Ultra sa môže pochváliť aj 11200 mAh batériou so 45W rýchlym nabíjaním, ale nabíjačka v balení chýba. Samsung Galaxy Tab S9 Ultra sa dodáva v béžovej a grafitovej farbe a jeho cena začína na 1339 eur. Predobjednávky sú už dostupné od dnes, otvorený predaj sa začne 11. augusta.

Na rozdiel od minuloročného modelu Tab S8, ktorý mal LCD displej, firma vybavila základný S9 rovnakým panelom Dynamic AMOLED 2X ako jeho väčších súrodencov. Môže sa pochváliť 11″ uhlopriečkou so 120 Hz adaptívnou obnovovacou frekvenciou, jedinou 12 MPx prednou kamerou a UD skenerom odtlačkov prstov. Tab S9+ dostal 12,4″ uhlopriečku a rovnakú obnovovaciu frekvenciu a má dve 13 MPx + 8 MPx zadné kamery rovnako ako na S9 Ultra. V modeloch S9 a S9+ je prítomná aj funkcia Vision Booster. S9 a S9+ sú tiež vybavené čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy.

Tab S9 je možné konfigurovať len s 8/12GB RAM a 128/256GB úložiskom, zatiaľ čo model Plus dostal štandardne 12GB RAM a je možné ho konfigurovať s 256/512GB úložiskom. Ďalší bod rozdielu prichádza v oddelení batérie, kde S9 prináša 8400 mAh batériu, zatiaľ čo S9+ dostal 10900 mAh článok. Oba tablety podporujú 45W rýchle nabíjanie, ako aj nadstavbu One UI 5.1 založené na systéme Android 13 a dodávajú sa so stylusmi S Pen. Cena Samsung Galaxy Tab S9 začína na 899 eur, zatiaľ čo Tab S9+ bude stáť od 1199 eur. Predobjednávky od dnes, otvorený predaj začne 11. augusta.

Ďalej boli predstavené smart hodinky Watch 6 a Watch 6 Classic, pričom druhé menované prichádzajú s otočnou lunetou, ktorá sa po ročnej pauze vracia. Hodinky sú k dispozícii v dvoch veľkostiach a všetky varianty majú možnosť LTE s modulom eSIM. Watch 6 prinášajú v porovnaní s predchodcom viacero vylepšení. Minimalistickému, cenovo dostupnejšiemu modelu nového radu chýba otočná luneta, ale aj tak má všetky nové funkcie. Nové nositeľné zariadenie je v skutočnosti ešte o niečo menšie ako jeho predchodca, prichádza vo formátoch 44 mm a 40 mm. Vďaka tenšiemu rámčeku sú však obrazovky v skutočnosti o niečo väčšie: 1,5″ a 1,3″. Displeje sú rovnaké aj v modeli Watch 6 Classic, hoci verzia s otočnou lunetou sa predáva vo veľkostiach 47 mm a 43 mm.

Všetky nositeľné zariadenia majú displej Super AMOLED s plnofarebným AOD a zafírovým ochranným sklíčkom na vrchnej strane. Tieto nositeľné zariadenia sú vybavené novou čipovou súpravou Exynos W930. Stále sú dodávané s dvojjadrovým procesorom, ale najvyššia taktovacia frekvencia je teraz o 18% vyššia a dosahuje 1,4 GHz. Operačná pamäť sa tiež zvýšila o 33% na 2GB, pričom interná pamäť má kapacitu 16GB. Najväčšie vylepšenie, ktoré firma zrealizovala je na strane softvéru. Vďaka snímačom teploty pokožky a monitoru srdcového tepu budú nositeľné zariadenia poskytovať podrobnejší prehľad o spánku. Výrobca tiež oznámil, že nositeľné zariadenia sú jediné, ktoré podporujú kompletný balík sledovania zdravia: EKG, upozornenie na srdcový tep a HR, krvný tlak, predpovedanie menštruačného cyklu a detekciu pádu.

Hodinky podporujú aplikáciu Samsung Wallet (v krajinách, kde je dostupná) a možno ich použiť ako diaľkovú spúšť fotoaparátu alebo na vyhľadanie telefónu majiteľa pomocou integrovanej mapy. Keďže je k dispozícii systém WearOS, nositeľné zariadenia podporujú aplikácie Google a aplikácie tretích strán. Hodinky sú vybavené batériami s kapacitou 425 mAh pre väčšie veľkosti (44 mm alebo 47 mm Classic) a 300 mAh pre menšie veľkosti (40 mm a 43 mm Classic). Zariadenia majú tiež certifikáciu IP68, možno ich ponoriť do vody do hĺbky 50 m (5ATM) a sú klasifikované podľa MIL-STD-810H.

1 , 2

Pridaj komentár