Po mesiacoch protichodných správ sa zdá, že model Galaxy S22 FE bol zrušený.

Séria Fan Edition (FE) však žije ďalej. Firma údajne uvedie model S23 FE ešte v tomto roku. Kórejské médiá naznačujú uvedenie novej cenovo dostupnej vlajkovej lode na trh v 3. štvrťroku 2023. Výrobca uviedol S20 FE v októbri 2020 ako základný model vlajkovej lode. Telefón bol obrovským hitom, ale nedostatok polovodičov v roku 2021 odložil uvedenie jeho nástupcu. S21 FE napokon prišiel v januári 2022, ale neprilákal toľko kupujúcich ako pôvodný model. Problém s nedostatkom komponentov viedol k zvýšeniu ceny, čím sa stal pre potenciálnych kupujúcich menej atraktívnym. Čoskoro sa začali šíriť fámy, že modelový rad FE je mŕtvy. Isté je, že S22 FE nikdy neprišiel.

Každých pár mesiacov sme však narážali na správy, že výrobca pracuje na novom modeli FE. Najnovšia správa z kórejskej publikácie uvádza, že spoločnosť má v príprave S23 FE. Očakáva sa, že príde niekedy v auguste alebo septembri tohto roka. Keďže Samsung zvyčajne uvádza svoje skladacie telefóny v auguste spolu s najnovšími inteligentnými hodinkami Galaxy, S23 FE by mohol preraziť krytie počas tej istej udalosti. Ak nie, spoločnosť ho môže uviesť samostatne v septembri. Telefóny FE sa nachádzajú medzi vlajkovými loďami série S a stredne veľkými modelmi série A. Najvyšší minuloročný model A, model Galaxy A73, sa však cenou a špecifikáciami takmer prekrýval s S21 FE. A ani jednému z týchto telefónov sa na trhu nedarilo.

Spoločnosť teraz prehodnocuje celý obchodný model v tomto cenovom segmente a ruší modelovú sériu A7x. V tomto roku nebude žiadny A74. A54 bude v roku 2023 smartfónom najvyššej strednej triedy od Samsungu. Prázdne miesto po zrušení modelu A74 vyplní model S23 FE. Podrobnosti o novom modeli FE sú v súčasnosti, žiaľ, skromné. Ak je však najnovšia fáma presná, klebety by mali čoskoro začať chrliť informácie o pripravovanej cenovo dostupnej vlajkovej lodi. Tá by mala priniesť prémiové funkcie za nižšiu cenu, a to vďaka zachovaniu základných prvkov a obmedzeniu doplnkov. Hneď ako budeme mať o S23 FE viac informácií, budeme čitateľov informovať.

Zdroj

Pridaj komentár