Zaujímavé je, že sa objavili aj niektoré oficiálne informácie.

Z Flip 5 sa v propagácii pripravovanej série od kórejskej firmy objavuje vo veľkej miere, viac ako drahší Z Fold 5. Najväčšou zmenou, a to doslova, je vonkajší displej. Ten sa zväčšil zo sotva použiteľného 1,9″ displeja s rozlíšením 512×260px na 3,4″ displej s rozlíšením 748×720px, ktorý zaberá väčšinu krytu. Nový displej má zaujímavý vzhľad pripomínajúci ikony priečinkov a zvyšok plochy ostal už len pre duálny fotoaparát a blesk. Samsung väčší displej lepšie využije tým, že na ňom spustí špeciálne optimalizované aplikácie: Mapy, Správy a YouTube budú na novom displeji funkčné, čím sa Z Flip konečne stane použiteľným bez potreby otvárania. Napriek tomu sa zdá, že na rozdiel od vonkajšieho displeja Z Fold 5, na ktorom možno spustiť každú aplikáciu, si spustenie na krycom displeji Z Flip 5 vyžaduje špeciálnu podporu zo strany vývojára.

Jednou z najväčších sťažností používateľov na skladacie telefóny bolo vždy ich prehýbanie a skutočnosť, že sa nezapínajú naplocho. Zdá sa, že spoločnosť už unavili špekulácie a potvrdila, že Galaxy Z Flip 5 sa bude zatvárať bez medzery. Samsung bol prvou (a na istý čas aj jedinou) spoločnosťou, ktorá vyrobila skladacie telefóny s odolnosťou voči vode. Hodnota IPX8 umožňuje krátke ponorenie do vody (do 1 m na 30 minút). Je to pomerne zrejmé, ale chystaný Flip dostane najnovší procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy (čo znamená vyšší takt ako štandardný SoC) s 8 GB RAM a 128 GB (UFS 3.1) a 256 GB (UFS 4.0) verziu. Zachová si 3700 mAh batériu a 25W rýchlosť nabíjania predchodcu, ako aj špecifikácie displeja a fotoaparátu. To znamená 6,7″ Full HD+ displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

Aj po stránke špecifikácií očakávame, že dostane podporu DeX. Na jej používanie potrebujete kompatibilný kábel HDMI alebo bezdrôtovo na televízoroch a monitoroch, ktoré podporujú Miracast. Na počítačoch stačí kábel USB za predpokladu, že operačný systém je Windows 10 alebo Windows 11. Podujatie Galaxy Unpacked je naplánované na 26. júla a predobjednávky nových zariadení by sa mali začať v ten istý večer. Samsung zvyčajne čaká na prvý piatok, ktorý nastane dva týždne po oznámení, aby začal otvorený predaj, čo v tomto prípade pripadá na 11. augusta. V prvých zvestiach o cene sa spomínalo mierne zvýšenie, ale únik informácií od samotnej firmy ukázal výraznejší nárast – za základný model Z Flip 5 by sme sa mohli dočkať ceny 1300 eur. Samsung zvýšil ceny série S23 vo väčšine krajín, vrátane našich európskych (výnimkou bolo len USA a Kanada). Existuje teda šanca, že zvýšenie cien bude obmedzené na niektoré regióny.

Zdroj

Pridaj komentár